Електроскутери знову на порядку денному законодавця?

21
Вер
2022

Київрада звернеться до Верховної Ради з ініціативою швидкого врегулювання правил використання дрібного електротранспорту (гіроскутери, електросамокати, моноколеса).

У Київраді звертають увагу, що кількість такого транспорту збільшується. Разом з цим, спостерігається значне ігнорування користувачами дрібного електротранспорту Правил дорожнього руху.

До речі, у Верховній Раді уже більше року лежить законопроект, який повинен хоч якось врегулювати це питання.

Станом на сьогодні питання на рівні законодавства залишається невизначеним. Однак, у минулому році КМДА та оператори, які здають в оренду електросамокати у столиці, підписали меморандум, в якому були встановлені певні правила.

Зокрема в меморандумі погоджено, що максимальна швидкість руху електросамоката не перевищуватиме 20 км/год. В деяких визначених зонах максимальна швидкість ще менша – 14 км/год.

Також, встановлені обмеження по використанню електросамокатів у певних районах столиці.

Варто звернути увагу, про це мабуть мало хто знає, користувач електросамокату, взятого в оренду у Києві застрахований. На користувача розповсюджується страхівка, страхова сума якої 100 тис. грн. Це кошти як на лікування користувача, який отримав травми в результаті використання електросамоката, так і на відшкодування завданої шкоди майну третіх осіб.

А як ви вважаєте, що потрібно зробити на законодавчому рівні щоб вирішити питання дрібного електротранспорту? А можливо взагалі не потрібно нічого змінювати? Пишіть про це нам у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter

Раніше АвтоЮрист розповідав про штраф за парковку на місцях для зарядки електрокарів.

Повернення водійських прав
Справи про стягнення шкоди за пошкодження ТЗ
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)
Оскарження штрафів за порушення ПДР

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ оскарження штрафів за порушення ПДР, ✔ справи про позбавлення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Адвокат по кримінальних справах Богдан Глядик

Телефонуйте: 067 157-24-14 (Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело