Керування транспортним засобом із 16 років, якщо батьки не проти

18
Вер
2022

Керувати транспортними засобами категорії B хочуть дозволити із 16 років. Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді.

Отримати посвідчення водія та керувати транспортними засобами категорії B хочуть дозволити із 16 років. Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді.

Законопроектом пропонується доповнити закон “Про дорожній рух” нормами, які дозволяють здійснювати керування легковим автомобілем із 16 років (сьогодні – з 18 років). Однак, передбачають дві умови.

Керувати з 16 років можна буде лише автомобілем з автоматичною коробкою передач. Для керування авто на механіці, водію необхідно досягнути хоча б 17-річного віку.

Іншою обов’язковою вимогою для допуску до керування ТЗ з 16/17 років є обов’язкова нотаріальна згода батьків на це.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що його прийняття “сприятиме посиленню безпеки на дорогах”.

А як ви вважаєте, дозвіл керувати ТЗ з 16 років посилить безпеку дорожнього руху? Пишіть про це нам у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter

Раніше АвтоЮрист розповідав про штраф за парковку на місцях для зарядки електрокарів.

Повернення водійських прав
Справи про стягнення шкоди за пошкодження ТЗ
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)
Оскарження штрафів за порушення ПДР

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ оскарження штрафів за порушення ПДР, ✔ справи про позбавлення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Адвокат по кримінальних справах Богдан Глядик

Телефонуйте: 067 157-24-14 (Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело