Обов’язкове автострахування планують змінити за європейським зразком

12
Вер
2022

Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортнх засобів (ОСЦПВ, ОСАГО) будуть змінювати. Регулятор уже підготував відповідний законопроект, який зрівнює в правилах український ринок ОСЦПВ із європейським.

Дискусії щодо необхідності переписувати закон про ОСЦПВ ведуться вже дуже давно. Було підготовано декілька законопроектів. Однак, жодних подальших рухів після підготовки законодавчих ініціатив не було. Цього разу регулятор ринку обов’язкового автострахування підготував ще один законопроект. Буде він проголосований і вступить в силу чи, як і попередні, зникне, покаже час.

Напевно найважливіше, те, що законопроектом впроваджується обов’язкове пряме врегулювання страхового випадку – ДТП. Це означає, що страхове відшкодування потерпілому буде здійснювати його ж страхова компанія, а не, як сьогодні, страхова компанія винуватця ДТП.

Це безумовно позитивна норма для ринку. По перше, водії будуть зацікавлені в обранні дійсно якісного страховика, так як саме він потім виплачуватиме шкоду і купляти поліс ОСЦПВ тільки “для поліції” з часом відійде в минуле.

Також, такий спосіб врегулювання страхових випадків з часом й почистить ринок від недобросовісних страхових компаній, так як такі будуть не конкурентно спроможними.

Сьогодні в Україні пряме врегулювання страхового випадку ДТП уже діє, але виключно на добровільній основі. Ряд страхових компаній підписали внутрішній між собою договір, за яким погодилися на добровільне пряме врегулювання.

Ініціатива НБУ планує протягом наступних декілька років поступово збільшити страхові суми. Сьогодні діючі страхові суми за договорами обов’язкового автострахування, які в останнє були збільшені 01 липня цього року, – 130 тис. і 320 тис. грн. Протягом семи наступних років, страхові суми планують збільшити до 1,3 млн. євро.

Законопроект НБУ щодо реформи ринку обов’язкового страхування відповідальності автовласників, адвокат Богдан Глядик, детальніше обговорив в ефірі 5 каналу.

Раніше АвтоЮрист розповідав, що штрафи за порушення ПДР можна сплатити через застосунок ДІЯ.

Повернення водійських прав
Справи про стягнення шкоди за пошкодження ТЗ
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)
Оскарження штрафів за порушення ПДР

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ оскарження штрафів за порушення ПДР, ✔ справи про позбавлення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Адвокат по кримінальних справах Богдан Глядик

Телефонуйте: 067 157-24-14 (Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело