Чи передбачено штраф за парковку на місцях для зарядки електрокарів

7
Вер
2022

Паливна криза, викликана початком війни путінсько-фашистської росії проти України, дала черговий поштовх до збільшення кількості автомобілів, які обладнані електродвигунами. Станом на початок серпня цього року, офіційно зареєстрованих електромобілів було 39233. 

Одне з багатьох практичних питань, яке максимально актуальне для власників електрокара – де зарядити свій гаджет? Електромобільна інфраструктура в Україні не є достатньою (мені здається, вона не достатньо розвинена навіть в Норвегії – найбільш електромобільній країні світу). Однак, навіть на тих станціях, які сьогодні наявні, електромобіль не завжди можна зарядити. І проблема навіть не в роботоздатності пристрою, а в можливості добратися до нього.

Багато зарядних станцій (ми орієнтуємося на Київ), розміщено на місцях для паркування транспорту. Такі місця виділені серед інших місць для паркування. Паркуватися на них можуть лише автомобілі з електродвигуном. Згідно діючих будівельних норм, під час будівництва чи реконструкції автомобільних парковок, 5% машиномісць повинні бути облаштовані зарядками для електрокарів.

Однак, як показує практика, багатьом водіям автомобілів із ДВЗ це не вказівка і вони дуже зручно паркуються на спеціально відведених для електрокарів місцях.

Напевно не усі водії знають, однак, за таке паркування передбачене покарання.

Згідно ч. 7 ст. 122 КУпАП, зупинка чи стоянка транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), а так само створення перешкод водіям транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), у зупинці або стоянці, карається штрафом в розмірі від 340 до 510 грн.

Раніше АвтоЮрист розповідав, що штрафи за порушення ПДР можна сплатити через застосунок ДІЯ.

Повернення водійських прав
Справи про стягнення шкоди за пошкодження ТЗ
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)
Оскарження штрафів за порушення ПДР

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ оскарження штрафів за порушення ПДР, ✔ справи про позбавлення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Адвокат по кримінальних справах Богдан Глядик

Телефонуйте: 067 157-24-14 (Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело