В Україні посилюють штраф за порушення водіїв

19
Сер
2022

Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроект, який доповнює Кодекс про адміністративні правопорушення новим штрафом для автовласників – до 3400 грн.

Після підтримання законопроекту в цілому, КУпАП передбачатиме нову відповідальність за порушення правил користування номерними знаками. 

Згідно підтриманого у першому читанні законопроекту, керування або експлуатація водієм транспортного засобу без номерного знака, з номерним знаком, що не належить цьому засобу або не відповідає встановленим зразкам або вимогам, з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, перевернутим чи неосвітленим, закритим, іншими предметами (в тому числі прозорими), з нанесенням стороннього покриття або застосуванням сторонніх матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію забрудненим номерним знаком, якщо така забрудненість не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, a так само вчинення інших дій спрямованих на умисне приховування номерного знаку, каратимуть накладенням штрафу в розмірі 850 гривень.

Окреме покарання передбачається для водіїв, які використовують транспортний засіб із незаконно встановленими номерними знаками Збройних Сил України, Нацгвардії України, Державної прикордонної служби, ДСНС, Держспецслужби транспорту, Держслужби спецзв’язку і захисту інформації або Національної поліції України – штраф у розмірі 1700 грн.

Якщо незаконне використання спецномерів буде допущено повторно, водію загрожуватиме штраф в розмірі 3400 грн. та позбавлення водійських прав до 6 місяців.

Однак, є й дивні речі в законопроекті, про які АвтоЮрист розповідав ТУТ.

Повернення водійських прав
Справи про стягнення шкоди за пошкодження ТЗ
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)
Оскарження штрафів за порушення ПДР

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ оскарження штрафів за порушення ПДР, ✔ справи про позбавлення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Адвокат по кримінальних справах Богдан Глядик

Телефонуйте: 067 157-24-14 (Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело