Європротокол: умови оформлення та розмір виплат

4
Лип
2022

Особа, цивільно-правова відповідальність якої застрахована, звільняється від адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, за умови, що учасники дорожньо-транспортної пригоди скористалися правом спільно скласти повідомлення про цю пригоду відповідно до Закону України “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”.

Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає можливість уникнути адміністративної відповідальності за порушення ПДР, що спричинило пошкодження майна, транспортних засобів. Однак, така можливість не є безмовною. 

Для того щоб водії могли скористатися правом самостійно оформити ДТП без виклику поліції, щоб в майбутньому отримати страхове відшкодування, тобто скласти так званий “європротокол”, потрібно щоб обов’язково співпали умови. 

Згідно пункту 2.11 Правил дорожнього руху України, у разі настання ДТП за участю транспортних засобів, 1) зазначених у чинному договорі обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, за умови експлуатації таких транспортних засобів особами, відповідальність яких застрахована, 2) відсутності травмованих (загиблих) людей, а також 3) за умови досягнення згоди водіїв таких транспортних засобів щодо обставин скоєння дорожньо-транспортної пригоди, 4) за відсутності у них ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, водії-учасники ДТП мають право скласти спільне повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду відповідно до встановленого Моторним (транспортним) страховим бюро зразка.

Сьогодні європротокол можна скласти як у паперовій формі (бланк можна отримати у страховій компанії), так і оформити електронний європротокол, скориставшись цим посиланням (офіційна сторінка МТСБУ, повністю безкоштовно).

Потрібно пам’ятати про ще одну важливу умову. Якщо водії оформляють європротокол, то максимальна сума, яку вони можуть отримати – до 80 тис. грн., якщо страховий поліс винного водія оформлений з 01 липня цього року і до 50 тис. грн., якщо поліс оформлено до 01 липня 2022 року

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що страхові суми за договорами ОСЦПВ збільшено з 1 липня.

Повернення водійських прав
Справи про стягнення шкоди за пошкодження ТЗ
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Адвокат по кримінальних справах Богдан Глядик

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram)

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело