Обов’язкове автострахування відповідальності може подорожчати

2
Чер
2022

Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів може подорожчати. Національний банк України змінив умови обов’язкового страхування відповідальності автовласників.

Регулятор змінив страхові суми за договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників. тепер, за такими страховими полісами, страхова сума за шкоду, завдану майну становитиме до 160 тис. грн. (раніше це було 130 тис. грн.), а за шкоду завдану життю, здоров’ю потерпілим – 320 тис. грн. (раніше 260 тис. грн.).

Також змінюється максимальна страхова виплата при самостійному оформленні ДТП без виклику поліції (при складанні т.з. “європротоколу”) – 80 тис. грн. (раніше – 50 тис. грн.).

Разом з цим, збільшення страхових сум може призвести до подорожчання договорів обов’язкового автострахування.

Зазначені страхові суми будуть діяти за полісами обов’язкового страхування відповідальності, які будуть укладені з 01 липня 2022 року.

Нагадаємо, що згідно статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред’явила у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в полісі (договорі) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката “Зелена картка”), або не пред’явила чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 425 грн.

Раніше АвтоЮрист розповідав чи можливо перевірити наявність штрафів за порушення ПДР та сплатити їх в умовах війни.

Повернення водійських прав
Справи про стягнення шкоди за пошкодження ТЗ
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Адвокат по кримінальних справах Богдан Глядик

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело

ВАЖЛИВО! Сьогодні ми працюємо! Ми вважаємо, що для України, для нашої перемоги це важливо. Як мінімум наша робота дозволяє нам, разом з Вами підтримувати українську економіку та Українську Армію! Детальніше ТУТ.

Слава Україні! Скоро буде наша перемога!