Конфіскація транспортного засобу за керування у стані сп’яніння – законопроект

30
Тра
2022

Позбавлення права керувати транспортними засобами, штраф і конфіскація транспортного засобу на потреби оборони України – саме таке покарання за керування транспортним засобом у стані сп’яніння або за відмову пройти огляд на стан сп’яніння під час дії режиму воєнного стану. У Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроект.

Згідно статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або за відмову пройти огляд на стан сп’яніння у встановленому порядку, передбачене покарання у виді позбавлення водійських прав до 10 років та адміністративний штраф до 51 тис. грн.

Однак, з початком військової агресії путінсько-фашистської росії проти України, військові адміністрації почали вилучати у водіїв, які допустили вищезазначене порушення, транспортні засоби для потреб оборони. Законодавство дійсно передбачає таку можливість під час воєнного стану.

Раніше ми розповідали про порядок примусового вилучення транспортного засобу.

Тепер же у Верховній Раді зареєстровано законопроект, який передбачає на законодавчому рівні встановити конфіскацію транспортного засобу за нетверезе водіння під час воєнного стану як обов’язкове покарання.

Зокрема, статтю 130 КУпАП пропонується доповнити нормою, яка передбачає конфіскацію транспортного засобу для подальшої передачі його на потреби Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ України чи Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Таке покарання буде обов’язковим, разом із штрафом і позбавленням права керувати транспортними засобами.

Раніше АвтоЮрист розповідав чи можливо перевірити наявність штрафів за порушення ПДР та сплатити їх в умовах війни.

Повернення водійських прав
Справи про стягнення шкоди за пошкодження ТЗ
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Адвокат по кримінальних справах Богдан Глядик

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело

ВАЖЛИВО! Сьогодні ми працюємо! Ми вважаємо, що для України, для нашої перемоги це важливо. Як мінімум наша робота дозволяє нам, разом з Вами підтримувати українську економіку та Українську Армію! Детальніше ТУТ.

Слава Україні! Скоро буде наша перемога!