Штрафи за порушення ПДР: як перевірити і сплатити під час війни

29
Тра
2022

Перевірити наявність штрафів за порушення ПДР, які зафіксовані в автоматичному режимі неможливо. Незважаючи на те, що уже більше тижня як в Україні відновили роботу комплекси автоматичної фіксації порушень ПДР, перевірити наявність штрафів та сплатити їх в онлайн режимі в Українських автовласників можливості немає. Про це повідомляє Авто24.

З початку військової агресії путінсько-фашистської росії проти України, камери автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху були відключені. Не працювала система до 16 травня. В цей день, як ми раніше повідомляли, роботу відновили більшість комплексів автофіксації порушень ПДР. Саме з цього дня водіїв знову почали ловити на перевищенні швидкісних режимів.

Згідно законодавства, штраф за порушення ПДР, яке зафіксоване в автоматичному режимі, автовласник може оплатити протягом 30 днів з моменту, коли він отримує постанову про накладення на нього штрафу. Протягом 10 днів з моменту отримання постанови, передбачено можливість сплати половини такого штрафу. Фактично, важливим для початку відліку строків по справі про накладення штрафу за порушення ПДР є момент, коли автовласник отримав постанову про накладення такого штрафу.

Окрім паперової постанови, Українські водії мають можливість дізнатися про наявність штрафу і в онлайн режимі, що об’єктивно значно спрощує нам, водія, життя. До війни, автовласник міг дізнатися про наявні за його транспортним засобом штрафи в застосунку Дія, в електронному кабінеті водія, в Телеграм каналі, а також в декількох мобільних застосунках.

Як показує довоєнна практика, в МВС строк на оскарження штрафу чи пільговий строк для сплати половини його розміру, починали відлік саме з моменту фіксування штрафу, а не з моменту фактичного отримання автовласником паперової постанови у справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху.

Так, сплатити 50% штрафу система дозволяла в строк, що не перевищує 10 днів з моменту фіксації порушення камерами автофіксації. Якщо автовласник отримував постанову, наприклад через 11 днів з моменту, коли було зафіксоване порушення, фактично дізнавшись про це порушення на 11 день, маючи бажання одразу ж заплатити штраф за допомогою вищезгаданих онлайн варіантів, система уже не дозволяла платіж в розмірі 50%.

За такої ситуації, єдиним варіантом була сплата штрафу безпосередньо в банку за реквізитами. Хоч і це, як показує практика не було гарантією, так як з часом автовласник міг отримати з виконавчої служби ще один “лист щастя” з вимогою погасити різницю з доплюсованим виконавчим збором. Однак, в цьому випадку автовласник мав можливість доказати виконавчій службі своєчасність виконання зобов’язання.

Як буде тепер із сплатою штрафів за порушення ПДР, поки що не зрозуміло. Електронні системи сьогодні не працюють, відповідно через них і не можливо ні дізнатися про штрафи, ні сплатити їх. Залишається варіант з поштовими постановами.

Разом з цим і це може бути великою проблемою, оскільки багато автовласників (особливо жінок), сьогодні не проживають за своїм зареєстрованим місцем проживання. А за законом, постанова про накладення штрафу за порушення ПДР вступає в силу (і з цього моменту починається відлік згаданих строків на оскарження чи сплату штрафу) 1) після її вручення особі або 2) отримання поштового повідомлення про вручення, або 3) про відмову в її отриманні, або 4) повернення поштового відправлення з позначкою про невручення.

Так от, коли особа не проживає за своїм зареєстрованим місцем проживання, відповідно вона не отримує постанову, яка через деякий час повертається з відміткою про невручення. з цього моменту починають спливати строки. Через деякий час (юридичний механізм такий) постанова передається на примусове виконання. В порядку примусового виконання, виконавча служба блокує банківські картки автовласника.

Так було до війни. Як буде зараз – не відомо. Однак, якщо й сьогодні буде такий же механізм, це може створити досить сильні і, в окремих випадках, практично не вирішувані, проблеми для автовласника. Заблоковані грошові кошти в умовах війни і неможливості реально розібратися що до чого, думаю це ще той стрес.

В цій незрозумілій ситуації є один реально дієвий вихід. Чомусь більшості він не подобається – не перевищувати швидкість та їздити з дотриманням ПДР.

Надіємося і віримо, що вже зовсім скоро війна закінчиться переконливою і повною перемогою України і на всій території України, від Чернігова до Сімферополя і зі Львова до Донецька буде діяти правова демократична процедура, у т.ч. й у сфері безпеки дорожнього руху.

До речі, діючі камери автоматичної фіксації порушень ПДР та їх адреси у нас на сторінці в Instagram @autoyrist (Підпишись і отримуй цікаве оперативно, комунікуй з нами, просто відстежуй актуальну інформацію)

Раніше АвтоЮрист розповідав все про автоматичну фіксацію порушень ПДР.

Повернення водійських прав
Справи про стягнення шкоди за пошкодження ТЗ
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Адвокат по кримінальних справах Богдан Глядик

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело

ВАЖЛИВО! Сьогодні ми працюємо! Ми вважаємо, що для України, для нашої перемоги це важливо. Як мінімум наша робота дозволяє нам, разом з Вами підтримувати українську економіку та Українську Армію! Детальніше ТУТ.

Слава Україні! Скоро буде наша перемога!