Нульове розмитнення транспортних засобів в Україні

3
Тра
2022

Місяць як на українському кордоні зі сторони Європи накопичуються величезні черги із автомобілів. Це не українці, які в лютому втікали від війни, а зараз повертаються в Україну. Це «безкоштовне» розмитнення транспортних засобів.

Станом на сьогодні, як повідомляється, в Україну за місяць ввезли більше 29 тис. автомобілів. З цих усіх авто, трошки більше 1 тис. – автомобілі, вартість яких перевищує 500 тис. грн. Тобто, сміливо можемо припускати, що левова частка ввезених по пільговому розмитненню транспортних засобів точно піде на потреби Збройних Сил України.

Нагадаємо, що на початку квітня Верховна Рада скасувала ПДВ, ввізне мито і акциз на ввезення в Україну транспортних засобів, фактично ввівши «нульове» розмитнення авто. Це було зроблено з метою ввезення транспортних засобів на потреби Збройних сил України.

Зараз же у Верховній Раді починають маніпулювати таким «нульовим» розмитненням, зазначаючи, що нібито більшість автомобілів ввозиться не для потреб армії. Звучить думка, що користуються таким розмитненням для ввезення переважно люксових автомобілів для власних потреб громадян. У зв’язку з цим, «нульове» розмитнення пропонується скасувати.

Плани скасувати діючі податкові правила про «нульове» розмитнення поки що отримують значний спротив. Зрозуміло, що громадяни не погоджуються з таким. Однак, попередньо вбачається, що така ініціатива про скасування «нульового» розмитнення не має консенсусу й у стінах парламенту.

До речі, поряд з “нульовим” розмитненням транспортних засобів, в Україні уже давно діє таке ж для електромобілів. Зваживши всі можливі інфраструктурні проблеми та враховуючи сьогоднішню ситуацію на ринку автомобільного пального, можна прийти до рішення про купівлю для особистих потреб саме електромобіля, як вважаєте?

Раніше АвтоЮрист розповідав про безпеку дорожнього руху по-естонськи.

Справи про стягнення шкоди за пошкодження ТЗ
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Адвокат по кримінальних справах Богдан Глядик

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram)

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело

ВАЖЛИВО! Сьогодні ми працюємо! Ми вважаємо, що для України, для нашої перемоги це важливо. Як мінімум наша робота дозволяє нам, разом з Вами підтримувати українську економіку та Українську Армію! Детальніше ТУТ.

Слава Україні! Скоро буде наша перемога!