Безпека дорожнього руху в Україні – одне з пріоритетних завдань

3
Кві
2022

Мені уже сказали, що в мене якісь дивні проблеми сьогодні, але це дійсно проблема. Безпека дорожнього руху сьогодні це також проблема. Вона не порівнюється з тим, що відбувається у Харкові, Бучі, Маріуполі… Але це проблема.

В Києві повна вакханалія з безпекою дорожнього руху. І це особливо проблема зараз, оскільки до Києва масово повернулися жителі. Так, рух в місті дещо спрощений, не усі світлофори взагалі працюють (хоч більшість працює), багато блокпостів. Але це ж не означає, що воєнний стан відміняє дію Правил дорожнього руху.

Ще раз про те ж. Проїзд на червоний сигнал світлофора – буденне явище. Я вже перестав дивуватися. Багато тяжких (по пошкодженнях авто) аварій на перехрестях, де рух регулюється світлофорами. Рух зустрічною смугою, там де нормально організований рух, також звичайне явище. Швидкість (раніше розгін авто заміряли від 0 до 100, тепер від блокпоста до блокпоста) шалена. Для того щоб проїхати блокпост, часто потрібно перелаштуватися в одну смугу руху. І це все робиться на великій швидкості без показників повороту. Погоджуюся, що проблема паркування зараз не найголовніша. Але те, що паркуються хто як хоче вже також помітно. Я розумію, що в цьому питання зараз є певні обмеження (наприклад, повноцінно не працюють підземні паркінги), але, зі збільшенням кількості автомобілів (а їх за останні кілька днів стало ну ДУЖЕ багато) проблема з паркуванням і безпечним рухом стає суттєвою.

Так, сьогодні Україна перебуває у беспрецедентному становищі, коли путінсько-фашистька росія, просто намагається знищити Україну і Українців (путін нічого нового не придумує. Якщо детально проаналізувати все, що відбувається, х.ло діє так само як діяв Гітлер). Логічно і правильно щоб максимальні зусилля Держави були кинуті на захист України. Але, доки Україна захищає нас з вами, ми починаємо самі себе нищити в такому незначному питанні як дорожній рух.

І проблема буде тільки посилюватися. 1) у відносно спокійному Києві, суттєво збільшиться кількість ДТП, у т.ч. й з летальними наслідками. В Києві більше шансів травмуватися чи загинути на дорозі, ніж від рашистської ракети чи кулі. 2) Я впевнений, що уже дуже скоро наші вороги згинуть, у т.ч. й їх фюрер, і ми усі повернемося до мирного життя. Але звичка дотримуватися правил (і не тільки правил дорожнього руху), просто так не повернеться. А це означає, що ситуація з аварійністю буде ще більш трагічною. Це призведе до жорсткого карального механізму з боку правоохоронців (і це буде правильно, головне щоб це було справедливо, але жорстко). Це у свою чергу буде створювати (а то й відновлювати) конфлікти між автовласниками і правоохоронцями. Кожний почне згадувати в яких боях брав участь, що захищав, чим допомагав, а комусь будуть вказувати де він ховався.

3) в той час як Держава, Президент, Уряд, ЗСУ борються за швидкий вступ в Євросоюз, ми такою поведінкою (так, саме ігноруванням правил, в т.ч. дорожнього руху) ставимо їм усім палки в колеса. Для ЄС важливі не тільки економічні, військові та політичні успіхи України. ЄС буде аналізувати й наш менталітет. ЄС не пустить до себе тих, хто ігнорує правила. Це загроза їхній безпеці. Україні потрібно доказати, що ми ментально європейці, що ми не становимо загрозу для порядку в європейських містах і містечках.

На мою думку, в Київ (і не тільки в Київ) потрібно терміново повертати контроль за безпекою руху. Водії повинні нести відповідальність за свою поведінку, спрямовану проти безпеки руху. Чим довше відкладати повернення контролю, тим важче буде завтра, коли в Україні настане воєнний мир. Потрібно невідкладно напрацьовувати кризові рішення і одразу ж впроваджувати їх.

Щоб потім не розказувати про “репресії” правоохоронців, нам, учасникам руху, потрібно уже зараз поставити себе в рамки. Україна демократична правова держава. Ми такі і в мирний час, і в час війни. Ми повинні це доказати усьому цивілізованому світу.

Попереду в України дуже багато нових викликів. У т.ч. пов’язаних з безпекою руху. Будь яка криза дає багато можливостей. У т.ч. з’являться нові можливості й щодо покращення безпеки дорожнього руху. Ми обов’язково скористаємося цими можливостями. Зараз же завдання зберегти те, що було, хоча б в мінімально необхідних об’ємах.

P.S. Просто спостереження. Проблема паркування у наших ЖК була завжди максимальною. Велика кількість автомобілів і мала кількість місць для паркування, призводить до того, що дуже багато водіїв паркуються, м’яко говорячи погано. Але сьогодні, коли практично увесь столичний регіон виїхав, коли біля будинків виділених паркомісць більше, ніж автомобілів, які залишилися, здавалося б проблем з паркуванням не повинно бути. Але ніт. Є в мене сусід, який попри надлишок паркомісць і далі паркується в проїзді, блокуючи його. Ось це і є та ментальна проблема, яка блокує членство України в ЄС.

Слава Україні! Слава Нації! Слава Європейській Україні!

Раніше АвтоЮрист розповідав про безпеку дорожнього руху по-естонськи.

Справи про стягнення шкоди за пошкодження ТЗ
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Адвокат по кримінальних справах Богдан Глядик

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram)

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело

ВАЖЛИВО! Сьогодні ми працюємо! Ми вважаємо, що для України, для нашої перемоги це важливо. Як мінімум наша робота дозволяє нам, разом з Вами підтримувати українську економіку та Українську Армію! Детальніше ТУТ.

Слава Україні! Скоро буде наша перемога!