Порядок примусового вилучення транспортного засобу під час війни

1
Кві
2022

Чи можуть вилучити належний на праві власності транспортний засіб? А що з ситуацією, коли транспортний засіб хочуть вилучати на потреби ЗС України у водіїв, відносно яких складено протокол про керування транспортним засобом у стані сп’яніння? Напевно в автовласників це одні з основних питань сьогодні саме в частині володіння майном.

Законодавчо передбачена можливість примусового відчуження транспортного засобу, який знаходиться у приватній власності як фізичних, так і юридичних осіб.

Однак, є ряд обов’язкових правил, лише дотримання яких дозволяє вилучення автомобіля.

Приватні транспортні засоби можуть бути вилученими тільки на оплатній основі. Компенсація вартості майна може бути або попередньою, або з наступним відшкодуванням.

Вилучення транспорту (реквізиція) можливе тільки за наявності рішення вищого командування Збройних Сил України або за рішеннями керівників підрозділів Збройних Сил України і тільки за погодженням із керівником державної адміністрації.

Однак, в місцях бойового зіткнення можливе вилучення транспортного засобу без погодження з держадміністрацією. Обов’язково повинне бути рішення керівника Збройних Сил України чи відповідного підрозділу Збройних Сил України.

Вилучення транспортного засобу обов’язково документується шляхом складання відповідного акту. В такому акті обов’язково вказується на якій підставі вилучається транспортний засіб, опис-огляд самого транспортного засобу, його стан, характеристики, а також розмір виплаченої власнику компенсації.

Перед тим як фактично вилучити транспортний засіб, обов’язково повинна бути проведена оцінка такого автомобіля. Оригінал товарознавчого висновку видається власнику автомобіля. Власник може не погоджуватися з вказаною у висновку ринковою вартістю належного йому на праві власності транспортного засобу. Такий висновок може бути оскаржений до суду у загальному порядку.

Ми, адвокати, готуємо відповідні документи, оцінки, клопотання до суду. У звичайному змагальному процесі кожна сторона буде зобов’язана доказати чому вона вважає, що її позиція є правильною. Фактично це звичайний судовий спір.

Однак, потрібно розуміти, що, враховуючи, що Україна сьогодні захищає свою територію від нападу росії, а тому розгляд такої справи відбудеться швидше за все уже після закінчення воєнного стану та Української перемоги над путінсько-фашистською росією.

При можливості готування матеріалів для звернення до суду не варто відкладати. Усі вищезазначені умови оплатного вилучення транспортного засобу, так само розповсюджуються на будь яке інше майно.

Такі ж правила й для вилучення транспортних засобів у водіїв, відносно яких складено протокол про адміністративне правопорушення згідно ст. 130 КУпАП за керування у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння або за відмову пройти огляд на стан сп’яніння у встановленому порядку.

Згідно ст. 130 КУпАП за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння, або за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння передбачена відповідальність у виді позбавлення водійських прав на рік разом зі штрафом в розмірі 17 000 грн.

Якщо правопорушення буде скоєно повторно, водійських прав позбавлять на три роки і штраф складе 34 000 грн., з можливим оплатним вилученням транспортного засобу.

За третє правопорушення водія позбавляють права керувати транспортними засобами на 10 років і штраф становить 51 000 грн, з конфіскацією транспортного засобу.

Справи про повернення водійських прав
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Адвокат по кримінальних справах Богдан Глядик

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram)

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело

ВАЖЛИВО! Сьогодні ми працюємо! Ми вважаємо, що для України, для нашої перемоги це важливо. Як мінімум наша робота дозволяє нам, разом з Вами підтримувати українську економіку та Українську Армію! Детальніше ТУТ.

Слава Україні! Скоро буде наша перемога!