Штрафні бали за порушення Правил дорожнього руху

20
Січ
2022

Штрафні бали за порушення правил дорожнього руху можуть запровадити в Україні уже дуже скоро. З самого початку року у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроект.

Згідно зареєстрованого проекту змін в Кодекс України про адміністративні правопорушення, штрафні бали – це величина, встановлена Законом з метою визначення співвідношення між ступенем суспільної небезпеки окремих адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та з метою прийняття обґрунтованого рішення про тимчасове зупинення дії посвідчення водія і повторного проходження повного курсу навчання за відповідними програмами водіями, які вчинили певну кількість таких правопорушень.

Тобто, у разі набрання водієм певної кількості штрафних балів (при систематичному порушенні ПДР), його фактично буде позбавлено права керувати транспортними засобами. Таке позбавлення буде не строкове, як наприклад за кермування транспортними засобами у стані сп’яніння). Для того щоб водію знову отримати право керувати ТЗ, йому необхідно буде пройти навчання та скласти іспити із знання Правил дорожнього руху, а також підтвердити свої вміння керувати автомобілем.

Однак, штрафні бали будуть нараховуватися тільки за порушення, які зафіксовані безпосередньо патрульним поліцейським. При фіксації порушення камерами автоматичної фіксації, водії штрафних балів отримувати не будуть.

Накопичені водієм бали будуть анульовуватися через рік з моменту їх нарахування.

Після набрання 12 штрафних балів, водія, який користується українським посвідченням водія буде тимчасово позбавлено права керувати транспортними засобами.

Наприклад, за одне перевищення дозволеної швидкості руху на 50 км/год., водію буде нараховано 5 штрафних балів. За перевищення швидкості на 20 км/год. – 2 штрафні бали.

Найдешевше обійдеться порушення правил користування пасками безпеки і порушення правил перевезення дітей – 1 штрафний бал.

В цілому, законопроект передбачає, що штрафні бали нараховуються у кількості:

одного балу за вчинення правопорушення, передбаченого частиною п’ятою, десятою статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
двох балів за вчинення правопорушення, передбаченого частиною першою, сьомою, одинадцятою статті 121, частиною першою (крім зафіксованих в автоматичному режимі), другою статті 122, частиною першою статті 123 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
трьох балів за вчинення правопорушення, передбаченого частиною другою статті 121, частиною третьою статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
п’яти балів за вчинення правопорушення, передбаченого частиною четвертою, п’ятою статті 122 (крім зафіксованих в автоматичному режимі), статтею 122-4, частиною другою статті 123 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Справи про повернення водійських прав
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Адвокат по кримінальних справах Богдан Глядик

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram)

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело