Автоматична фіксація порушень ПДР і ваш смартфон

16
Гру
2021

Стати “поліцейським”, який буде слідкувати за дотриманням правил дорожнього руху і збирати докази порушень зможе кожний. Для цього портібний буде лише смартфон і відповідний мобільний застосунок.

Комітет з правоохоронної діяльності буде рекомендувати Верховній Раді підтримати законопроект, який дозволить громадянам фіксувати порушення ПДР на смартфон.

Детально про законодавчу ініціативу ми писали тут: громадяни фіксуватимуть порушення ПДР. Однак до голосування законопроект все ж зазнає змін і досить ключових.

Суть ідеї в тому, що за допомогою програми на смартфоні ми можемо зафіксувати відео порушення на дорозі і відправити це відео в поліцію. Поліцейські ж будуть зобов’язані за цим відео притягнути до відповідальності власника транспортного засобу, на якому вчинене порушення ПДР.

Ключова зміна – робити це ми можемо на волонтерських засадах. Ідею сплачувати сповіщувачу (тому, хто зафіксує порушення і повідомить про це поліцію) винагороду не підтримали.

До речі, законодавча ініціатива також вводить кримінальне покарання за подання завідомо недостовірних або підроблених доказів у справі про адміністративне правопорушення. Якщо хтось з нас захоче підробити відео порушення ПДР і відправити таке до патрульної поліції, може отримати виправні роботи, арешт або й обмеження волі.

А що думаєте ви про таку ініціативу?

Раніше АвтоЮрист розповідав, що безпричинна зупинка транспортного засобу патрульним поліцейським – порушення прав людини.

Справи про повернення водійських прав
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Адвокат по кримінальних справах Богдан Глядик

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram)

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело