Скасувати плату за паркування хочуть через Окружний адмінсуд Києва

1
Жов
2021

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява про скасування рішення Київської міської ради, яким фактично було введено високу плату за паркування у столиці.

Позиція позивача полягає в тому, що при прийнятті зазначеного рішення, було порушено вимоги податкового і земельного законодавства.

В суді повідомили, що на даний час вирішується питання про відкриття провадження по справі.

Нагадаємо, що уже як місяць у столиці значно зросла вартість паркування (у центрі міста – 35 грн/год). Крім цього, активізувалися інспектори з паркування, які відслідковують чи водії оплачують паркування і у випадку, якщо плата відсутня, активно накладають штраф – 20 розмірів вартості годинної парковки (в центрі – 700 грн.).

Особисте спостереження: кількість вільних паркомісць збільшилася після того як почали штрафувати за несплату. І це, як на мене, дуже добре, адже не створює проблем для пошуку паркомісця тим, хто готовий платити.

Разом з цим, згідно правил паркування транспортних засобів, відведені майданчики для платного паркування повинні обов’язково бути обладнані паркувальними автоматами, платіжними пристроями та/або інформаційними знаками про способи та порядок оплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування.

Однак, дуже багато місць для паркування не обладнані паркоматами, що фактично може створювати проблему для оплати за паркування.

Так, безумовно є зручний спосіб сплатити за паркування за допомогою спеціального мобільного застосунку. Але це зручно для активних київських автомобілістів. Натомість гостям столиці, зокрема іноземцям, це створює надзвичайно велику проблему.

Більше того, у європейських країнах, в яких мені доводилося бути (у т.ч. Німеччині і Швейцарії), перевага по сплаті за паркування надається саме за допомогою паркоматів (готівкою і банківською картою). І це дійсно логічно і правильно.

Саме відсутність паркоматів, ми вважаємо, не дозволяє штрафувати автовласників за несплату. Через це, оскаржити накладений штраф не повинно створювати труднощів.

Я повністю підтримую необхідність сплати за паркування. Я навіть не ставлю під сумнів вартість парковки (по перше, в центрі міста вартість не повинна бути низькою, а по друге, порівняно з європейськими столицями, у нас ще не дорого; якщо порівняти середні заробітні плати у Києві й інших євростолицях, ми не відстаємо). Однак, повинна бути проста можливість сплатити за послугу.

UPDATE: Суд скасував плату за паркування у Києві

Адвокат Богдан Глядик

А що думаєте ви про те, що потрібно сплачувати за паркування, а у випадку несплати – високий штраф?

Підпишіться і пишіть, будь ласка, про це у нас на сторінках соцмереж: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram-канал

Раніше АвтоЮрист розповідав: Верховний Суд висловився про право на правову допомогу при порушенні ПДР.

Справи про повернення водійських прав
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело