Позбавлення права керувати транспортними засобами на «механіці»

30
Вер
2021

Штраф як за керування без посвідчення водія, навіть, якщо саме посвідчення у вас є і воно дійсне. Через три місяці в Україні водії будуть отримувати нові посвідчення водія з обмеженнями.

Європейський досвід, який фактично започатковано у 2013 році, добрався до України. З 22 грудня 2021 року, у посвідченні водія буде відображатися інформація про те, на якій коробці переключення передач вчився їздити водій і складав іспити для отримання прав.

Фактично, якщо ви будете навчатися їздити на автомобілі, який обладнаний автоматичною коробкою переключення передач, керувати автомобілем на механіці буде заборонено.

У випадку ж, якщо патрульний поліцейський при зупинці автомобіля виявить, що водій має право керувати транспортним засобом на «автоматі», а фактично керує на «механіці», такого водія притягуватимуть до відповідальності за керування транспортним засобом без такого права.

Сьогодні штраф за керування транспортним засобом особою, яка не має такого права – 3400 грн.

Разом з цим, такі нововведення стосуватимуться лише тих водіїв, які складатимуть іспити з 22 грудня 2021 року. Водіям, які отримували посвідчення до цієї дати, змінювати свої посвідчення не потрібно.

Однак, якщо відносно водія з якихось причин було застосовано позбавлення права керувати транспортними засобами, відновлення такого права уже відбуватиметься за новими правилами із зазначенням інформації про КПП.

Раніше АвтоЮрист розповідав: Верховний Суд висловився про право на правову допомогу при порушенні ПДР.

Справи про повернення водійських прав
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело