Фіксація порушень ПДР громадянами: чи платитимуть заявникам?

4
Сер
2021

Отже, довго говорили і тепер реальні кроки. У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який повинен дозволити звичайним громадянам фіксувати порушення ПДР і за цими матеріалами автовласників будуть притягати до адміністративної відповідальності.

В законодаство вводиться пояснення “Сповіщувач” – громадянин, який звернувся із заявою або повідомленням про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху або порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), до органу, уповноваженого розглядати справу про адміністративне правопорушення, і не є потерпілим.

Здавалося б це звичайний заявник, однак, один з обов’язків сповіщувача все ж відрізняє його від звичного нам заявника. Сповіщувач зобов’язаний буде при зверненні із заявою використовувати спеціальний програмний засіб, пройти електронну ідентифікацію. Тобто, мова йде саме про можливість фіксувати порушення ПДР за допомогою спеціального програмного засобу і одразу ж передавати зафіксовану інформацію як повідомлення про правопорушення до поліції.

На підставі отриманих даних, уповноважений співробітник поліції буде виносити електронну постанову про притягнення автовласника або відповідального користувача до адміністративної відповідальності та накладатиме штраф за порушення ПДР. Винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення, вручення її особі, яку притягають до відповідальності, оплата штрафу та оскарження такої постанови відбувається за тими ж правилами, що застосовуються до звичайної автоматичної фіксації порушень ПДР. В т.ч. такий штраф можна заплатити з дисконтом 50%.

Найбільше, що цікавить нас з вами, чи буде оплачуватися винагорода сповіщувачам за їхні сповіщення. Законопроект передбачає внесення змін до закону про дорожній рух, згідно яких, громадяни, які відповідно до положень Кодексу України про адміністративні правопорушення повідомили про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), та набули статус сповіщувача, мають право на винагороду у розмірі десяти відсотків від суми адміністративного стягнення у вигляді штрафу, накладеного на винну особу.

Визначення порядку виплати винагороди сповіщувачам, які повідомили про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису) покладається на Кабінет Міністрів України.

До речі, законопроект передбачає й доповнення Кримінального кодексу нормою, яка вводить кримінальну відповідальність за подання завідомо недостовірних або підроблених доказів у справі про адміністративне правопорушення до органу (посадової особи), що розглядає справу про адміністративне правопорушення, суду. Кримінальне покарання за такі дії буде у виді виправних робіт, арешту або обмеження волі.

Раніше АвтоЮрист розповідав про де розташовані нові камери автоматичної фіксації порушень ПДР.

Оскарження штрафів за порушення ПДР
Справи про повернення водійських прав
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело