Дисциплінарна відповідальність у депутатській справі

28
Лип
2021

Патрульних поліцейських, які склали матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності згідно ст. 130 КУпАП щодо народного депутата Євгена Брагара, якого обвинуватили у керуванні транспортним засобом у стані наркотичного сп’яніння, притягнули до дисциплінарної відповідальності. Поліцейських покарали саме за цю справу із народним депутатом.

Однак Патрульна поліція повідомляє, що поліцейські несуть відповідальність не за те, що зупинили народного депутата і склали відносно нього протокол про притягнення до адміністративної відповідальності за керування у стані наркотичного сп’яніння, а за те, що під час спілкування з народним депутатом, поліцейські забули увімкнути нагрудні відеокамери.

Як було насправді, нам не відомо, однак під логіку “розводів” поліцейських на ст. 130 КУпАП (про що власне заявляв сам нардеп одразу ж після оформлення матеріалів) це підпадає. Дуже часто, знайомлячись з матеріалами про притягнення водіїв до адміністративної відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння, ми виявляємо, що окрім інших порушень, дійсно відеозаписи з нагрудних камер поліцейських або сильно “порізані”, або взагалі відсутні. Однак це не перешкоджає поліції направляти такі справи до суду (у випадку з нардепом, поліція навіть до суду справу не направила).

В цілому, якщо заявлені порушення зі сторони поліцейських були допущені, вважаю, що притягнення їх до дисциплінарної відповідальності – правильне рішення. Однак, основне запитання після цього – чи будуть тепер притягатися до дисциплінарної відповідальності усі патрульні, які будуть допускати такі порушення? І, як я розумію, якщо такі порушення будуть допущені, то справи відносно водіїв до суду не будуть направлятися?

Нагадаю, що згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП, за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, а також за відмову пройти огляд на стан сп’яніння у встановленому порядку, передбачена адміністративна відповідальність у виді штрафу в розмірі 17000 грн. і позбавлення водійських прав на рік.

Адвокат Богдан Глядик

Раніше АвтоЮрист розповідав, що суд виправдав водія, якого поліцейські обвинуватили у відмові пройти огляд на стан сп’яніння.

Оскарження штрафів за порушення ПДР
Справи про повернення водійських прав
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди,✔ оскарження штрафів за порушення ПДР та ін.

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело