Штрафи за порушення ПДР будуть підняті, президент підписав закон

14
Бер
2021

Президент підписав закон, який підвищує розміри штрафів за порушення ПДР, посилює відповідальність за кермування у стані сп’яніння. Закон вступає в силу після опублікування, тому для належного його вивчення щоб не попастися буде не так вже й багато часу.

Отже, все ще очікуємо публікації самого закону щоб точно зрозуміти за що ж проголосували наші депутати (в Україні є одна національна особливість: часто депутати голосують за законопроект, не розуміючи за що вони голосують. Не розуміють цього й громадяни, яким цей закон потрібно буде виконувати). Однак уже зараз деякі новації уже зрозумілі.

Штрафи за порушення ПДР (ті, які відомі):

залишення місця ДТП – 3400 грн. Але збільшенням штрафу тут не обійшлося. Якщо раніше за таке порушення водію загрожували громадські роботи, то тепер – позбавлення прав до двох років.
– ДТП без потерпілих (ст. 124 КУпАП) – 850 грн. (позбавлення водійських прав на рік залишається)
– керування ТЗ особою, яка не має такого права (тобто якщо особа не отримувала посвідчення водія) – 3400 грн.
– керування ТЗ особою, яка позбавлена такого права (якщо особу з тих чи інших причин, наприклад за керування ТЗ у стані сп’яніння, позбавили водійських прав) – 20400 грн. При повторності – 40800 грн. Плюс можуть додатково додати строк позбавлення водійських прав – від 5 до 7 років.
за використання ТЗ без номерного знаку, з номерним знаком, який не належить цьому ТЗ – 850 грн., якщо вперше, 1700 грн. при повторності.
– перевищення дозволеної швидкості більше як на 50 км/год. від дозволеної – 1700 грн.

Керування ТЗ у стані сп’яніння.

Збільшується розмір штрафу за керування ТЗ у стані сп’яніння або за відмову пройти огляд на стан сп’яніння:
– вперше – 17000 грн. і позбавлення водійських прав на рік;
– перша повторність – 34000 грн. і позбавлення водійських прав на три роки;
– усі наступні повторності – по 51000 грн. і позбавлення водійських прав на 10 років.

Під час зупинки ТЗ поліцейським, водій буде зобов’язаний пред’явити документи у такий спосіб, який дозволяє поліцейському прочитати та зафіксувати дані. Фактично була прибрана норма, яка б зобов’язувала водія передавати документи в руки поліцейському. Водіям і пасажирам буде заборонено виходити з автомобіля без дозволу поліцейського. Під час зупинки і спілкування із поліцейським, водій буде зобов’язаний тримати руки в полі зору поліцейського.

Ми очікуємо на офіційну версію закону, щоб можна було точно розуміти за що ж проголосували обранці і за якими правилами нам тепер грати.

Раніше адвокат по ДТП Богдан Глядик розповідав, що порушивши ПДР, водій може бути невинним в ДТП.

Оскарження штрафів за порушення ПДР
Справи про повернення водійських прав
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело