ДТП з наїздом на пішоходів

24
Лют
2021

Здавалося б однозначна ситуація: регульований пішохідний перехід, для водія автомобіля горить червоний сигнал світлофора, відповідно для пішохода – дозволяючий зелений. І цій ситуації автомобіль здійснює наїзд на пішохода.

Якщо потерпілі відбулися переляком, тоді швидше за все водію автомобіля буде загрожувати адміністративне покарання. Відносно водія складуть протокол про адміністративне правопорушення за ст. 124 КУпАП. Покарання, яке може бути застосовано до водія в такій ситуації – або штраф в розмірі 340 грн., або позбавлення водійських прав на рік.

Справа в тому, що до розслідування ДТП без потерпілих патрульні поліцейські відносяться дуже легковажно. В таких ДТП майже ніколи не проводять експертиз. Хоча це можливо і ми у своїй практиці ініціюємо проведення експертиз навіть по малозначних ДТП.

Однак, якщо ж потерпілі отримали травми середньої тяжкості або тяжкі травми, справа розслідується зовсім по іншому, як кримінальна по ст. 286 КК. На місце ДТП виїжджає слідчо-оперативна група. Слідчі максимально детально повинні здійснити огляд місця ДТП, зафіксувати усі сліди (якщо такі залишилися), дані свідків, встановити наявність камер відеоспостереження тощо.

До речі, під час огляду місця ДТП слідчими, водія автомобіля може й не бути, так як в ДТП з потерпілими водії повинні обов’язково пройти огляд на стан сп’яніння в медичному закладі. Направляють їх туди зазвичай одразу ж після ДТП і в той час, коли слідчі здійснюють огляд місця ДТП. Однак така слідча дія як огляд місця події має важливе значення, тому варто забезпечити участь в ній свого представника. На жаль, родичів, близьких, друзів швидше за все слідчі не допустять. Однак адвокат має право безперешкодно брати участь у такій слідчій дії та ще й робити свої зауваження в протоколі огляду місця ДТП.

Саме більш детальне розслідування ДТП з потерпілими дає шанс водію на виправдання. Особливо в цій ДТП.

Важливе питання, на яке повинно дати відповідь слідство – чи мав можливість водій автомобіля уникнути наїзду на пішоходів. Якщо у водія такої можливості не було, значить водій не винний.

Безумовно, маючи обмежену інформацію по ДТП, однозначно говорити про можливий результат неможливо. Разом з цим, є певні факти, які дозволяють припустити, що у водія є значний шанс на виправдання.

Так, перш за все привертає увагу робота світлофора. На жаль з того відрізку відеозапису, який оприлюднено не зрозуміло чи справний світлофор повністю. З відеозапису видно, що спочатку на світлофорі не світиться жодного сигналу і раптово загоряється червоний. В це й же момент різко на дорогу виходять пішоходи.

Не забуваємо про стан дороги. Припускаємо, що дорога дуже слизька. Не полегшує долю водія і сонце, яке світить прямо в обличчя.

Тепер враховуючи все вищезазначене (особливий акцент на роботу світлофора), можна вийти на те, що у водія не було технічної можливості уникнути наїзду на пішохода.

Але, навіть припустивши, що водій все ж повністю винний, окремо потрібно оцінити поведінку пішоходів, які перш за все повинні бути зацікавлені в тому щоб вижити. Як мінімум, перед виходом на проїздну частину, пішохід повинен впевнитися, що для нього і для інших це буде безпечно (навіть якщо вихід на пішохідний перехід і на свій зелений світлофор).

Закони фізики Правила дорожнього руху не скасовують.

Раніше адвокат по ДТП Богдан Глядик розбирався чи дійсно відмінили правило, що пішохід завжди правий.

Виїзд адвоката на місце ДТП
Адміністративні ДТП (ст. 124 КУпАП)
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело