Кримінальна справа по ДТП з потерпілими: як впливають штрафи на вирок

18
Січ
2021

Санкція статті Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальне покарання за ДТП з потерпілими має певні рамки у форматі “від і до”. Тобто, кримінальний закон передбачає нижню і верхню межі відповідальності за вчинений злочин. Для призначення покарання, суд повинен враховувати багато фактів, у т.ч. особу правопорушника, обставини, які обтяжують і пом’якшують відповідальність, поведінку обвинуваченого під час досудового розслідування тощо.

Багато з нас легковажно відноситься до штрафів, накладених патрульними поліцейськими за порушення ПДР. Часто доводиться чути від багатьох водіїв, що вони порушують ПДР, тому що так швидше, простіше пересуватися на транспорті і вони завжди сплачують за такими постановами.

По одній із справ по ДТП з потерпілими суд першої інстанції визнав водія винним у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України (порушення ПДР, що призвело до смерті потерпілого) та призначив водію покарання у виді позбавлення волі на строк три роки зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком на три роки (в народі – умовний строк).

Однак, в результаті перегляду справи Верховним Судом, вирок суду першої інстанції було змінено і водій отримав п’ять років позбавлення волі реальних.

Зокрема Верховний Суд вказав, щозасуджений раніше притягався до адміністративної відповідальності за порушення ПДР, а тому покарання, яке наближене до нижньої межі, визначеної санкцією ч. 2 ст. 286 КК України, не може бути призначене.

Згідно частини 2 ст. 286 КК України, за порушення правил безпеки дорожнього руху, внаслідок чого потерпілий отримав тяжкі травми або потерпілий загинув, передбачена кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі строком від 3 до 8 років, з можливим додатковим покаранням – позбавлення водійських прав до 3 років.

Питання призначення покарання настає після того як суд фактично визнав особу винною у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення. Тому, безумовно, адвокат по ДТП у кримінальних справах повинен перш за все працювати з обставинами ДТП, слідчими експериментами, самостійним збором доказів та експертизами по ДТП.

Раніше адвокат по ДТП Богдан Глядик розповідав, що висновок експертизи у кримінальній справі по ДТП з потерпілими може бути не визначальним. Це у свою чергу дозволяє виправдати водія, навіть, якщо висновки експертиз не на користь обвинуваченого водія.

Однак, коли все ж водія визнають винним або водій і сам не заперечує своєї вини у вчиненні ДТП в якому потерпілі отримали травми чи загинули, завданням адвоката стає отримати найм’якший вирок, тобто щоб водій отримав максимально можливе мінімальне покарання. І от тоді, наявність раніше допущених порушень ПДР, за які водія притягали навіть до адміністративної відповідальності, значно ускладнює роботу захисника-адвоката.

Безумовно, найпевнішим є не порушувати ПДР і, відповідно, не нести адміністративної відповідальності. Однак, якщо поліцейські все ж виносять постанову про притягнення водія до відповідальності, варто задуматися над тим, щоб таку постанову оскаржити, так як ми ніколи не знаємо, коли такі постанови може бути використано проти нас.

Читайте також: порушивши ПДР, водій може бути невинним в ДТП з потерпілими.

Виїзд адвоката на місце ДТП
Адміністративні ДТП (ст. 124 КУпАП)
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело