Адвокат по ДТП: порушивши ПДР, водій може бути невинним в ДТП з потерпілими

3
Січ
2021

Водій, який порушив ПДР не може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за ДТП з потерпілими, якщо інший водій порушив вимоги ПДР, що є наслідком ДТП.

Згідно ст. 286 Кримінального кодексу України, за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспортного засобу, якщо наслідком цього стало отримання потерпілими травм чи смерті потерпілих, водій притягається до кримінальної відповідальності. В залежності від наслідків ДТП, кримінальне покарання може становити як штраф у 51 тис. грн., так і позбавлення волі на 10 років. Крім цього, майже завжди за ДТП з потерпілими водію загрожує й позбавлення водійських прав.

Однак, при ДТП з потерпілими, порушення водієм Правил дорожнього руху не завжди призводить до притягнення такого водія до кримінальної відповідальності. Під час досудового розслідування ДТП з потерпілими, важливим встановити не просто наявність в діях водія порушень, а потрібно встановити такі порушення, які власне й стали причиною ДТП.

Таким чином, наприклад, перевищення дозволеної чи безпечної швидкості при ДТП з потерпілими, не завжди буде підставою для притягнення водія до кримінальної відповідальності.

Буває й так, що два (три, чотири і більше) учасники ДТП порушили ПДР. В таких випадках, попри те, що більшість припустить, що відповідальність повинна бути обопільною, часто відповідальність несе один водій.

Одним із багатьох прикладів, є справа ДТП з потерпілими, що відбулася у Первомайському районі Харківської області, за якою Верховний Суд прийняв рішення погодитися із вироком суду першої інстанції та апеляційного суду.

В ході розслідування ДТП було встановлено, що обидва водії-учасники ДТП допустили порушення ПДР. В результаті ДТП пасажир одного з автомобілів загинув. До кримінальної відповідальності згідно ч. 2 ст. 286 КК було вирішено притягнути водія іншого автомобіля. Однак усі судові інстанції випрадали цього водія.

Як вбачається, сторона обвинувачення хотіла за будь яку ціну притягнути цього водія до кримінальної відповідальності. Проте, за наслідками розгляду кримінального провадження суд першої інстанції, визнавши більшість доказів сторони обвинувачення недостовірними та недопустимими, дійшов висновку про необхідність виправдання водія через недоведеність у діянні складу інкримінованого злочину.

За результатами розгляду кримінального провадження, суди прийшли до висновку, що кримінальна відповідальність водія за ст. 286 КК виключається, якщо інший водій допустив порушення ПДР, які перебувають у причинному зв’язку з наслідками, а також якщо дорожня обстановка давала підстави водію розраховувати на дотримання правил іншими учасниками руху.

Раніше адвокат по ДТП Богдан Глядик повідомляв, що суд виправдав полтавську рестораторку. Захист по цьому кримінальному провадженні здійснюють адвокат Глядик і Губа.

P.S. Частина друга статті 286 КК України, передбачає кримінальне покарання за порушення правил безпеки дорожнього руху, що призвело до смерті потерпілого, у виді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.

Виїзд адвоката на місце ДТП
Адміністративні ДТП (ст. 124 КУпАП)
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ розслідування ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, касаційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело