Позбавлення водійських прав. Які варіанти?

20
Сер
2020

Позбавлення водійських прав на рік далеко не найприємніша подія в житті водія. За свої порушення ми готові платити великі штрафи, але позбавлення права керувати транспортними засобами – дуже серйозне покарання. Однак, адвокат у справах про позбавлення водійських прав часто залучається вже на кінцевих стадіях таких справ.

Але рішення суду про позбавлення водійських прав не закінчує проблеми, а лише починає їх. Окрім того, що певний період не можна буде керувати транспортними засобами, по закінченню строку відбування покарання, щоб отримати знову право керувати авто, необхідно буде скласти як теоретичні іспити зі знання ПДР, так і практичні іспити, підтвердивши навики водіння.

Однак і це ще не все. Після позбавлення водійських прав за рішенням суду, строк дії нового посвідчення водія буде становити два роки. Якщо протягом цих двох років водій вчинить не більше двох адміністративних порушень у сфері безпеки дорожнього руху (рахуються усі порушення ПДР: рух за межами населеного пункту без увімкнених денних ходових вогнів, брудний чи такий, який не видно номерний знак, перевищення швидкості, порушення правил зупинки і стоянки тощо), тоді йому видадуть повноцінне посвідчення водія. Якщо ж порушень буде більше двох, доведеться ще раз складати іспити.

Тут важливо відмітити і звернутися до водіїв, які очікують розгляду справи про позбавлення водійських прав в суді: 1) отримати юридичну допомогу адвоката у справі про позбавлення водійських прав краще одразу після складення матеріалів про адміністративне правопорушення (якщо справа кримінальна, думаю не потрібно на цьому наголошувати). Звертатися за такою допомогою після винесення апеляційним судом рішення не потрібно. 2) повернути водійські права раніше строку, визначеного остаточним рішенням суду – не можна.

Після позбавлення водійських прав, багато водіїв обирають керування без прав. Сьогодні відповідальність за керування без прав, будучи позбавленим такого права незначна – штраф 510 грн. Однак, крім штрафу, поліцейський, який виявить таке порушення повинен відсторонити водія від подальшого керування.

Уже восени (не здивуюся, якщо це відбудеться на початку вересня), очікуємо, що штраф за таке порушення буде суттєво збільшено і новий штраф буде 20400 грн. (з нулями все гаразд).

Є частина водіїв, які їздити без посвідчення водія не наважуються. Такі водії купують саме посвідчення в мережі Інтернет. Однак, зазвичай такі посвідчення зроблені досить халатно і навіть не надто добре підготовлений патрульний поліцейський ознаки підробки виявить швидко. А далі – слідчо-оперативна група, кримінальне провадження і кримінальна відповідальність за використання підробленого документа – обмеження волі до 2 років.

Тому, враховуючи зазначене, перш за все, стараємося не порушувати ПДР, у т.ч. й ті, за порушення яких передбачено позбавлення водійських прав (наприклад, порушення правил проїзду залізничних переїздів).

Якщо ж так сталося, що відносно вас склали матеріал по справі, по якій цілком ймовірне позбавлення водійських прав, потрібно працювати по такій справі уже з першого дня, не відкладати на потім. Не впевнені у власних силах, зверніться за професійною правовою допомогою, адвокат у справах про позбавлення водійських справ допоможе. Не варто розраховувати, що пронесе. Є категорії справ, де позбавлення водійських прав є обов’язкове, безальтернативне.

Повернення водійських прав в багатьох випадках ймовірне, якщо вчасно і правильно почати працювати по справі

Раніше адвокат Богдан Глядик розповідав, що за ДТП з потерпілими – обов’язкове позбавлення водійських прав.

Виїзд адвоката на місце ДТП
Адміністративні ДТП (ст. 124 КУпАП)
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ оскарження штрафів за порушення ПДР, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47, 095 120-42-32

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело