ДТП з потерпілими: швидкість транспортного засобу за показами свідка – доказ?

10
Сер
2020

Адвокат по ДТП з потерпілимиВ розслідуванні ДТП з потерпілими, одне з важливих питань, відповідь на яке шукають слідчі, з якою швидкістю рухалися транспортні засоби, який темп руху пішохода. Саме розслідуючи кримінальні справи по ДТП, слідчі з’ясовують (або намагаються зробити вигляд, що з’ясовують) такі дані. По ДТП без потерпілих підхід до їх розслідування найчастіше дуже спрощений (за винятком, коли учасники такої ДТП починають “показувати зуби”, але й в такому випадку, практично всю роботу по збиранню доказів здійснює адвокат по ДТП водія, а не поліцейські, які повинні були б це робити).

Відповідь на це питання часто дає відповідь на питання чи винний водій, чи була у водія можливість уникнути зіткнення чи наїзду. Адже експерти, проводячи експертизу по ДТП, здійснюють свої розрахунки на підставі тих вихідних даних, які зібрані слідчими, які містять матеріали кримінального провадження і які задають експертам, у тому числі й дані по швидкості і темпу.

Найпростіше отримати дані по швидкості руху автомобіля, отримати чітке відео руху авто з відеореєстратора, камер зовнішнього відеоспостереження. В окремих випадках, за певними трасологічними ознаками (пошкодження транспортних засобів, інших об’єктів, сліди гальмування тощо), швидкість можуть визначити експерти.

Однак, найчастіше слідчі по ДТП отримують дані про швидкість руху транспортного засобу від свідків (а потім ці ж дані задаються експерту). І слідчі оцінюються ці дані як об’єктивні, тобто такі, які єдино правильні.

Практика роботи по ДТП як адвоката, доводить, що часто свідки не усвідомлюють значення своїх показів для справи, часто свідками маніпулюють слідчі, для отримання потрібних показів (в суд.засіданні свідки зізнаються, що так просив сказати слідчий або щось подібне).

Але чи може свідок дійсно об’єктивно сприймати швидкість ТЗ, рух якого, бачить лише декілька секунд? “Їхав дуже швидко”, для одних це 150 км/год., для інших це 90 км/год., а насправді ТЗ міг рухатися зі швидкістю 70 км/год.

В моїй адвокатській практиці неодноразово були випадки, коли свідки в справі по ДТП говорили, що автомобіль рухався з дуже великою швидкістю – 100-110 км/год, а відео, яке нам вдалося отримати, доказало, що швидкість була близько 60 км/год.

Знаючи особливості отримання даних по швидкості у справі по ДТП з потерпілими, надаючи правову допомогу клієнту, я завжди стараюся зустрітися з відомими мені свідками та опитати їх (часто слідчі приховують інформацію про свідків). Як адвокат по кримінальних справах, який надає правову допомогу клієнту, я маю право збирати докази, у тому числі й опитувати осіб, свідків.

Все це для того, щоб встановити дані, які можуть бути дуже важливими для справи і на підставі яких слідство буде проводити експертизи по ДТП. В мене бувало й так, що покази свідків, які отримані мною на досудовому слідстві, призводили до того, що кримінальне провадження по факту ДТП (а якщо об’єктивно дивитися на речі, відносно мого клієнта по ч. 2 ст. 286 КК) закривали (інший учасник ДТП загинув). Фактично, слідчий був повністю налаштований на обвинувальний акт відносно клієнта, але саме покази свідків по швидкості фактично змінювали результати експертизи на користь нашого клієнта.

Раніше адвокат по ДТП Богдан Глядик розповідав, що за ДТП з потерпілими – обов’язкове позбавлення водійських прав.

Виїзд адвоката на місце ДТП
Адміністративні ДТП (ст. 124 КУпАП)
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ оскарження штрафів за порушення ПДР, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47, 095 120-42-32

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело

P.S. Часто, саме так як на відео, яке я публікував на нашій сторінці в Instagram, свідки обвинувачення дають покази в суді (і не тільки тоді, коли розглядається кримінальна справа по ДТП).

View this post on Instagram

В розслідуванні ДТП, одне з важливих питань, відповідь на яке шукають слідчі,  з якою швидкістю рухалися ТЗ. . . Відповідь на це питання часто дає відповідь на питання чи винний водій. Адже часто експерти, проводячи експертизу, здійснюють свої розрахунки на підставі тих вихідних даних, які їм дадуть. . . Найпростіше отримати дані по швидкості, отримати чітке відео руху автомобіля з відеореєстратора, камер зовнішнього спостереження. В окремих випадках, за певними трасологічними ознаками, швидкість можуть визначити експерти. . . Найчастіше слідчі отримують дані про швидкість від свідків (а потім ці ж дані задаються експерту). Оцінюються ці дані як об'єктивні. . . Практика роботи по ДТП як адвоката, доводить, що часто свідки не усвідомлюють значення своїх показів для справи, часто свідками маніпулюють слідчі, для отримання потрібних показів (в суд.засіданні свідки говорять, що так просив сказати слідчий або щось подібне). . . Але чи може свідок дійсно об’єктивно сприймати швидкість ТЗ, рух якого, бачить лише декілька секунд?  "Їхав дуже швидко", для одних це 150 км/год., для інших це 90 км/год., а насправді ТЗ міг рухатися зі швидкістю 70 км/год. . . В моїй адвокатській практиці неодноразово були випадки, коли свідки говорили, що ТЗ рухався з дуже великою швидкістю – 100-110 км/год, а відео, яке вдалося віднайти доводило, що швидкість була близько 60 км/год. . . Знаючи особливості отримання даних по швидкості у справі по #ДТПзпотерпілими, стараюся зустрітися з відомими мені свідками та опитати їх (часто слідчі приховують інформацію про свідків). . . P.S. Часто, саме так як на відео, свідки обвинувачення дають покази в суді.  . . #адвокатДТПкиев #уголовныеДелаДТП #адвокатДТПГлядик #КримінальніСправиДТП #AutoYristTeam #адвокатГлядик

A post shared by АвтоЮрист Богдан Глядик (@autoyrist) on