За ДТП з потерпілими – обов’язкове позбавлення водійських прав

8
Сер
2020

Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспортного засобу водієм, в результаті чого потерпілі або отримують травми середньої тяжкості чи тяжкі, або якщо потерпілі гинуть є кримінально караним. Водія, якого визнають винним можуть притягнути до кримінальної відповідальності у виді позбавлення волі до 10 років. Однак, крім основного покарання, передбачено ще й додаткове – позбавлення права керувати транспортними засобами.

Однак, оскільки літо цього року виявилося рясним на законодавчі зміни, ініціативи в питаннях безпеки дорожнього руху, думаю зміни в кримінальній відповідальності за ДТП з потерпілими обійшло багатьох.

Зі вступом закону про впровадження кримінальних проступків (той самий закон, який зробив керування автомобілем у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння та відмову пройти огляд на стан сп’яніння кримінальним правопорушенням), зміни були внесені й у ст. 286 КК України в частині відповідальності за ДТП, в якій потерпілі отримали травми середньої тяжкості.

Частина перша статті 286 Кримінального кодексу, передбачає відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху, що призвело до отримання потерпілим травм середньої тяжкості. Кримінальний закон відносить такий злочин до нетяжких. Фактично, за його вчинення не передбачено найжорсткіше кримінальне покарання – позбавлення волі. Засудженому за ч. 1 ст. 286 КК загрожує основне покарання: штраф, виправні роботи на строк до двох років, арешт на строк до шести місяців або обмеження волі строком до трьох років. Також передбачено додаткове покарання – позбавлення права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

Так от зміни стосуються розміру штрафу. Раніше за таке правопорушення був передбачений штраф в розмірі від 3400 до 8500 грн. Обвинувачені водії часто користувалися тим, що штраф не надто великий і робота адвоката по ДТП, який здійснював захист водія в кримінальному провадженні, могла зводитися до того щоб клієнт отримав мінімальне покарання, тобто штраф. Однак, тепер штраф за вчинення такого злочину суттєво зріз і становить від 51 тис. грн. до 85 тис. грн.

Також, за вчинення ДТП з потерпілими, в якій потерпілі отримали травми середньої тяжкості, передбачене й додаткове покарання – позбавлення водійських прав.

Раніше, санкція ч. 1 ст. 286 КК України передбачала можливе застосування такого додаткового покарання як позбавлення права керувати транспортними засобами на строк до трьох років. Однак, сьогодні позбавлення водійських прав строком до трьох років є обов’язковим покаранням.

Разом з цим, Кримінальний кодекс передбачає за ДТП з потерпілими, в якій потерпілі отримали тяжкі травми або потерпілий загинув (ч. 2 ст. 286 КК України) як додаткове покарання можливе позбавлення права керувати транспортними засобами на строк до трьох років. Основне покарання за ч. 2 ст. 286 КК – позбавлення волі від 3 до 8 років.

Раніше адвокат по ДТП Богдан Глядик розповідав про ДТП на Старообухівській трасі.

Виїзд адвоката на місце ДТП
Адміністративні ДТП (ст. 124 КУпАП)
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ оскарження штрафів за порушення ПДР, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47, 095 120-42-32

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело