ДТП з потерпілими під Києвом: дві BMW, три трупи, шість травмованих

7
Сер
2020

Чергова трагічна ДТП з потерпілими, з великою кількістю жертв (троє загиблих і шестеро тяжко травмованих). І знову дорога на/з Обухів, що біля Києва.

ДТП з потерпілими на Старообухівській трасіРозслідування цієї справи буде і цікавим, і складним. Слідчим доведеться проаналізувати багато інформації та прийняти важке рішення щодо судових перспектив цієї справи.

Попередньо, водій BWW седана (загинув), який рухався по дорозі та вирішив повернути ліворуч (в дозволеному місці), для чого необхідно було перетнути смугу зустрічного руху, почав здійснювати поворот, однак в цей час BMW X7 рухався у зустрічному напрямку. В результаті сильний удар і трагедія.

Згідно вимог ПДР, перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху.

На скільки я розумію, ділянка дороги, де відбулося зіткнення, пряма та з хорошою видимістю. А тому, навіть якщо припустити, що велика BMW рухалася зі швидкістю, більшою дозволеної, водій седана мав можливість бачити ікса, який мав перевагу в русі в конкретній дорожній обстановці та був зобов’язаний пропустити X.

Цілком ймовірно, що обидва учасники руху порушували ПДР. Однак, в ДТП з потерпілими важливий не так факт самого порушення. Головне питання, чиї порушення знаходяться в причинному зв’язку із наслідками? В таких справах ДТП з потерпілими важливо встановити не просто порушення, які були допущені водіями, а саме ті порушення, які безпосередньо мали найбільший вплив на ДТП і наслідок.

За фактом даної аварії, відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 286 Кримінального кодексу України, яка передбачає кримінальну відповідальність за порушення водієм правил безпеки дорожнього руху, наслідком чого стала смерть двох і більше людей. За це передбачено покарання у виді позбавлення волі строком від 5 до 10 років та позбавлення водійських прав.

Слідкуватимемо за цією справою, яка на мою думку чисто юридично досить цікава.

Раніше адвокат по ДТП Богдан Глядик розповідав, що водій несе кримінальну відповідальність, навіть якщо ПДР порушив пішохід.

Виїзд адвоката на місце ДТП
Адміністративні ДТП (ст. 124 КУпАП)
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ оскарження штрафів за порушення ПДР, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47, 095 120-42-32

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело

P.S. до речі, моя позиція, висловлена місяць тому, що Старообухівська траса небезпечна і в ДТП на ній винні відповідальні за цю дорогу, поки що незмінна.

В страшній ДТП на Старообухівській трасі винний не нетверезий водій. Причиною цієї ДТП є не стан сп'яніння водія. Те,…

Опубліковано АвтоЮрист Богдан Глядик Вівторок, 14 липня 2020 р.