Штрафні бали в Україні: бути чи не бути?

23
Кві
2020

Штрафні бали, якими можна “розрахуватися” за порушення Правил дорожнього руху, які будуть фіксувати в автоматичному режимі, можуть скасувати уже завтра.

Оскаржити штрафи за порушення ПДРСьогодні кодекс про адміністративні правопорушення передбачає можливість розрахуватися за порушення ПДР штрафними балами, які кожного року нараховуються водіям.

Закон передбачає, що кожного року усім водіям нараховується по 150 штрафних балів. За одне правопорушення, яке фіксується в автоматичному режимі, знімається по 50 балів. Тобто, в рік, водій може вчинити три порушення ПДР і якщо вони будуть зафіксовані в авторежимі, розрахуватися за них балами.

Такий український механізм є абсолютно протилежним тому механізму, який працює у країнах Європи, де штрафні бали нараховують додатково до штрафів, які накладаються на водіїв за порушення ПДР. При накопиченні певної кількості балів, водія можуть позбавити права керувати транспортними засобами на певний період.

Однак, у Верховній Раді на розгляді знаходиться законопроект, який покликаний скасувати норми закону, які власне й передбачають механізм “безкарної” відповідальності для водіїв. У разі прийняття цього закону, з 1 травня, коли водіїв почнуть штрафувати за порушення ПДР, які будуть зафіксовані в автоматичному режимі, потрібно буде платити штрафи.

Разом з цим, АвтоЮрист уже розповідав, що залишається механізм оплати половини розміру штрафів за порушенн ПДР.

Раніше адвокат Богдан Глядик розповідав, що механізм адміністративної відповідальності потрібно міняти (відео).

Виїзд адвоката на місце ДТП
Адміністративні ДТП (ст. 124 КУпАП)
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ оскарження штрафів за порушення ПДР, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47, 095 120-42-32

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело