Адміністративна чи кримінальна відповідальність за водіння у стані сп’яніння або за відмову пройти огляд

23
Кві
2020

Схоже, кримінальна відповідальність для нетверезих водіїв вкотре відкладається. Вступ закону про кримінальні проступки в силу у липні цього року під питанням.

Ще в кінці 2018 року Верховна Рада проголосувала за криміналізацію керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, доповнивши Кримінальний кодекс відповідною нормою. Закон повинен був почати працювати з січня 2020 року. Однак, через неготовність нормативно-правової бази та правоохоронної системи, вступ в дію закону відклали до липня цього року.

Читайте: Кримінальна відповідальність для водіїв скасовується

Однак, виникають сумніви в тому, що з липня водіїв, яких спіймали на водінні транспортним засобом у стані сп’яніння або які відмовляться пройти огляд на стан сп’яніння у встановленому порядку, будуть притягати за таке до кримінальної відповідальності.

Перше, правоохоронна система і сьогодні не готова до такого. Насправді, зазначений закон не лише криміналізує нетверезе водіння. Цим законом до категорії кримінальних злочинів віднесено багато інших адміністративних правопорушень.

З іншої сторони нормативна база і далі відсутня. Але, як на мене, цьому є логічне пояснення. Її просто не розробляють, розуміючи, що це не потрібно, так як криміналізація не відбудеться.

В МВС дають задню? Ще в кінці року заговорили про скасування криміналізації і повернення/залишення нетверезого водіння в адміністративній площині.

Однак, на цьому все не закінчується. Мова йде про зміни в покаранні для водіїв. Пропонується, по-перше, підвищити розміри штрафів за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Однак, окрім підвищення штрафів, пропонується ще й додаткове додаткове покарання.

Сьогодні за керування у стані сп’яніння або за відмову пройти огляд на стан сп’яніння передбачена відповідальність у виді позбавлення водійських прав і штрафу. Пропонується додати ще й адміністративний арешт до 15 діб.

Поки що це все лише на рівні ініціатив. Верховна Рада ще ні за що не голосує, застрягли з банківським законом.

Справи про повернення водійських прав

Згідно ст. 130 КУпАП за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння, або за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння передбачена відповідальність у виді позбавлення водійських прав на рік разом зі штрафом в розмірі 10 200 грн.

Якщо правопорушення буде скоєно повторно, водійських прав позбавлять на три роки і штраф – 20 400 грн.

За третє правопорушення водія позбавляють права керувати транспортними засобами на 10 років і штраф становить 40 800 грн.

Раніше адвокат по ДТП Богдан Глядик розповідав, на що впливає стан сп’яніння водія при ДТП з потерпілими.

Виїзд адвоката на місце ДТП
Адміністративні ДТП (ст. 124 КУпАП)
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ оскарження штрафів за порушення ПДР, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47, 095 120-42-32

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал

Використання матеріалів з сайту GLYADYK.COM.UA для використання в публікаціях дозволяється лише за наявності прямого активного посилання на джерело