Чи пройдуть перевірку судами “листи щастя”

10
Бер
2020

адвокат - листи щастя - порушення ПДРВ день дурня в Україну повертаються “листи щастя”. Саме 01 квітня за дотриманням транспортними засобами Правил дорожнього руху офіційно понуть слідкувати камери автоматичної фіксації порушень ПДР. Однак, для бувалого українського водія це не є щось новим, так як до кінця 2010 року така система уже працювала. А зараз практично нічого не змінилося, а переконатися в цьому можете нижче.

До адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху у разі їх фіксації працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису притягаються власники (співвласники) транспортних засобів.

Саме в такій редакції була викладена стаття 14-1 Кодексу про адміністративні правопорушення і до кінця 2010 року в Україні діяла автоматична система фіксації порушень ПДР. Однак у грудні того ж року Конституційний Суд визнав таку практику неконституційною.

Тоді, КС звернув увагу, що адміністративна відповідальність в Україні та процедура притягнення до адміністративної відповідальності ґрунтуються на конституційних принципах та правових презумпціях, які зумовлені визнанням і дією принципу верховенства права в Україні. І у своєму рішенні Конституційний Суд констатував, що норма статті 14-1 КУпАП порушує 7 (сім) норм Конституції України.

Тоді особливу увагу Конституційний Суд приділив принципу індивідуалізації юридичної відповідальності – юридична відповідальність особи має індивідуальний характер (ст. 61 Конституції України). Цей принцип означає, що лише особа, яка вчинила правопорушення, може бути притягнута до відповідальності за його вчинення.

У 2015 році Кодекс про адміністративні правопорушення доповнено новою нормою (ст. 14-2) і виклали в наступній редакції:

Адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі (за допомогою технічних засобів, що дають змогу здійснювати фотозйомку або відеозапис та функціонують згідно із законодавством про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах), несе відповідальна особа – фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб.

Звичайно, що не дослівно, але суть нової норми ідентична тій нормі, яку Конституційний Суд уже визнав неконституційною. Як і в першому випадку, так і в новій нормі, до відповідальності буде притягатися власник транспортного засобу. А це означає, що з першого дня діяльності такої необхідної в Україні автоматичної фіксації порушень ПДР, вона буде працювати з порушенням Основного Закону України.

Фактично автовласнику (який зазвичай і є водієм транспортного засобу), достатньо буде звернутися до суду із скаргою про скасування отриманого ним штрафу, лише пославшись на уже наявне Рішення Конституційного Суду. У судді, який буде сумлінно дотримуватися принципів верховенства права не буде іншого виходу як скасувати такий штраф.

Оскаржити штрафи за порушення ПДР, які будуть зафіксовані в автоматичному режимі, переконаний, зможе кожний автовласник. Більше того, впевнений, знайдеться декілька автовласників, які приймуть рішення звернутися з цим питанням навіть до Конституційного Суду.

Раніше АвтоЮрист розповідав про те що передбачає автоматична система фіксації порушень ПДР.

Виїзд на місце ДТП
Справи про позбавлення водійських прав
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, адміністративна скарга, позовна заява, апеляційна скарга, ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ оскарження штрафів за порушення ПДР, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Адвокат по ДТП: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47, 095 120-42-32

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал