Листи щастя повертаються – тепер вже точно

5
Бер
2020

В Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що камери автоматичної фіксації порушень ПДР вже точно запрацюють. Уже найближчим часом українських автовласників почнуть притягати до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху, які будуть фіксувати в автоматичному режимі.

адвокат - листи щастя - порушення ПДРВ день дурня в Україні камери автофіксації порушень ПДР почнуть слідкувати за автомобілями-порушниками ПДР. Про це повідомив Арсен Аваков, очільник МВС.

Перші 45 днів автовласники будуть отримувати повідомлення-попередження про те, що транспортний засіб, який належить їм на праві власності, під час руху перевищив дозволену швидкість.

Уже з середини травня будуть накладатися реальні штрафи за відповідні порушення.

Спочатку запрацює близько 50 таких камер, які будуть розташовані в Києві та близьких до столиці регіонах. Карта таких камер повинна бути опублікована на сайті МВС (так обіцяють у відомстві). Пізніше кількість технічних засобів буде збільшуватися і вони встановлюватимуться як на автомобільних міжміських дорогах, так і в інших населених пунктах.

Починають роботу такі камери з фіксації перевищення дозволеної швидкості руху транспортного засобу. Однак, з часом, обіцяють, що такі прилади будуть фіксувати ще й проїзд на забороняючий сигнал світлофора, порушення правил зупинки і стоянки, порушення правил руху і зупинки на смузі для руху маршрутних транспортних засобів, рух смугою зустрічного руху, порушення правил руху через залізничний переїзд та рух транспортних засобів пішохідними доріжками і тротуарами.

До відповідальності за порушення ПДР, які будуть зафіксовані в автоматичному режимі будуть притягати власників транспортних засобів.

На адресу автовласника будуть відправляти постанову про накладення штрафу. Якщо автовласник не погоджується із таким штрафом, він може оскаржити таку постанову протягом 10 днів з дня її отримання.

Оплатити штраф потрібно протягом 30 днів з дня вступу такої постанови в силу (тобто з дня її отримання автовласником). Однак, якщо автовласник захоче оплатити такий штраф протягом 10 банківських днів, можна сплатити лише 50% штрафу.

В законі прописано й випадок, якщо поштовий лист з постановою ніхто не отримує. В такому випадку постанова вступає в силу з моменту, коли в поліцію повернеться поштове повідомлення, що такий поштовий лист ніхто не отримує.

Якщо вчасно не оплатити штраф, в порядку його примусового стягнення доведеться заплатити його подвійний розмір.

Однак, як вважає партнер юридичної компанії АвтоЮрист, адвокат Богдан Глядик, усі штрафи, які накладатимуть на автовласників за порушення ПДР, зафіксовані в автоматичному режимі можна буде оскаржити через суд.

Раніше АвтоЮрист розповідав чи передбачена кримінальна відповідальність за ДТП для пішоходів.

Виїзд на місце ДТП
Справи про позбавлення водійських прав
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ оскарження штрафів за порушення ПДР, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Адвокат по ДТП: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47, 095 120-42-32

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал