Повернення водійських прав в апеляції: суд скасував рішення про позбавлення прав через порушення

24
Лют
2020

Одним із обов’язкових елементів притягнення будь кого до будь якої відповідальності є суворе дотримання встановленого порядку та відсутність будь яких процесуальних порушень. Фактично, такі вимоги повинні гарантувати, що жодна невинна особа не буде притягнута до будь якої відповідальності.

Однак, на практиці цих вимог, органи, які повинні проводити розслідування, складати матеріали про притягнення до відповідальності, а також органи, які приймають рішення про винуватість дотримуються не завжди.

Відносно водія склали протокол про адміністративне правопорушення по ст. 130 КУпАП за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. За цим протоколом суд першої інстанції визнав водія винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу про адміністративні правопорушення та застосував до водія покарання у виді позбавлення водійських прав на рік і штрафу в розмірі 10,2 тис. грн.

Таке рішення суду не влаштувало водія і він звернувся до суду з апеляційною скаргою. У своїй скарзі водій зазначив, що огляд на стан сп`яніння поліцейські провели з порушенням вимог закону. Зокрема в порушення вимог ст. 266 КУпАП та відповідних інструкцій поліцейські безпідставно відмовилися забезпечити проведення огляд водія на стан сп’яніння у медичному закладі. Крім цього, апелянт зазначив, що зміст протоколу також не відповідає закону – зокрема, там, як і в акті огляду, відсутні підписи двох свідків, наявність яких передбачено законодавством.

В судовому засіданні в апеляційному суді, з дослідженого відеозапису суд встановив, що після проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння за допомогою спеціального засобу (Драгер), водій не погодився з результатом і виявляв бажання пройти огляд у медичному закладі. Але поліцейський проігнорував таку вимогу і склав відповідний протокол.

Однак, законодавство дозволяє поліцейському складати протокол про адміністративне правопорушення за керування водієм транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння лише, якщо водій пройшов огляд на стан сп’яніння на місці, погодився з результатом і не наполягає на проведенні огляду у медичному закладі.

Якщо водій з результатом огляду на стан алкогольного сп’яніння, отриманим після проведення огляду за допомогою приладу Драгер на місці зупинки, не погоджується, поліцейський зобов’язаний сам запропонувати пройти такий огляд у медичному закладі.

Як вбачається, у даній справі патрульний поліцейський, маючи на меті лише притягнення водія до відповідальності проігнорував вимоги закону і не лише сам не запропонував пройти огляд у медичному закладі, але й не задовільнив відповідну вимогу водія.

Апеляційний суд також звернув увагу, що суд першої інстанції не допитував ніяких свідків та проігнорував те, що у протоколі про адміністративне правопорушення відсутні підписи свідків.

В результаті розгляду цієї справи, апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції, зазначивши про допущені порушення як поліцейським, який складав адмінматеріал відносно водія, так і судом, який в першій інстанції розглядав цю справу.

Раніше АвтоЮрист розповідав про те, що правова допомога адвоката – конституційна гарантія.

Виїзд адвоката на місце ДТП
Справи про повернення водійських прав
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК)

Юридична консультація адвоката по ст. 130 КУпАП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ оскарження штрафів за порушення ПДР, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47, 095 120-42-32

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал