Пішоходи проти водіїв: паркувальні війни

4
Лют
2020

Порушення правил зупинки і стоянки можна умовно розділити на два види: 1) ті, які не створюють перешкоди і небезпеки для дорожнього руху та 2) ті, які створюють перешкоду і небезпеку для дорожнього руху.

В залежності від наслідків такого правопорушення, передбачені заходи правового впливу на порушника: 1) якщо в першому випадку порушнику загрожує лише штраф в розмірі 255 грн, то 2) у випадку створення небезпеки або перешкоди для руху, автомобілісту доведеться сплатити штраф в розмірі 510 грн., а транспортний засіб, який власне й створює перешкоду або небезпеку для руху можуть тимчасово затримати та доставити на майданчик для тимчасового тримання таких транспортних засобів (за що доведеться додатково сплатити суму, яка в декілька разів перевищує сам розмір штрафу).

З неправильним паркуванням за сьогодні діючим законом мають право боротися поліцейські та інспектори з паркування. Саме їх держава наділила владними повноваженнями для цього.

Однак, коли діяльність офіційно наділених повноваженнями організацій не показує видимого, для тих, кому створюється перешкода, результату, «потерпілі» переходять до вирішення проблеми самостійно і своїми методами.

Неповага автомобілістів з однієї сторони, які паркують свій автомобіль так, що це створює перешкоду для інших учасників руху, провокує відповідну, часто таку, яка балансує на межі забороненого поведінку з іншої сторони. Але буває й так, що реакція потерпілих виходить за межі дозволеного і переходить у площину, що регулюється не тільки законом про адміністративну відповідальність, але навіть і Кримінальним кодексом.

В окремих випадках, відповідальність «потерпілого» за реакцію на неправильно припаркований автомобіль може бути значно жорсткішою, ніж відповідальність паркуна.

Але, з іншої сторони, порушення паркуна є очевидним: поліцейський або інспектор з паркування наочно бачать порушення, де і як стоїть транспортний засіб, чи створює він небезпеку або перешкоду для руху, чи підпадає таке розміщення автомобіля під одну (або декілька) ознак, зазначених у частині третій статті 264-4 Кодексу про адміністративні правопорушення (ознаки такого розміщення транспортного засобу, що суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху). Можна притягнути до відповідальності безпосереднього правопорушника або накласти штраф на власника транспортного засобу. Крім цього, евакуатор дозволить одразу ж усунути перешкоду у вигляді автомобіля.

А от зафіксувати реакцію пішохода на неправильне паркування, встановити особу такого «потерпілого» пішохода – набагато важче, часто навіть неможливо. А наслідком цього є те, що нема кого притягати до будь якої відповідальності.

Раніше АвтоЮрист розповідав про нові штрафи за порушення ПДР у 2020 році.

Виїзд адвоката на місце ДТП
Адміністративні ДТП (ст. 124 КУпАП)
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК України)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ підготовка документів в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга, ✔ захист у кримінальному провадженні по ст. 286 КК (ДТП з потерпілими), ст. 286-1 КК (керування у стані сп’яніння), ст. 289 КК (незаконне заволодіння транспортним засобом), ст. 290 КК (Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу) ст. 135, 136 КК (залишення в небезпеці, ненадання допомоги), ✔ участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про повернення водійських прав, ✔ оскарження штрафів за порушення ПДР, ✔ справи про стягнення матеріальної і моральної шкоди та ін.

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47, 095 120-42-32

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter і канал YouTube, а також на наш Telegram-канал