Кримінальна відповідальність для водіїв скасовується

7
Гру
2019

Кримінальне покарання за керування транспортним засобом у стані будь якого сп’яніння, яке було впроваджено минулого року і мало почати діяти з 2020 року відмінили.

Наприкінці 2018 року Верховна Рада прийняла закон про кримінальні проступки, за яким керування транспортними засобами у стані сп’яніння переводилося зі сфери адміністративного правопорушення в кримінальне правопорушення.

Це означає, що для водіїв, яких впіймали на нетверезому водінні передбачена кримінальна відповідальність. Кримінальний кодекс було доповнено новою нормою, згідно з якою, водіїв, яких вперше впіймали за відповідним правопорушенням притягатимуть до відповідальності, яка передбачає штраф від 17 до 34 тис. грн. та позбавлення водійських прав до трьох років. Якщо водій знову вчинить відповідне порушення, йому загрожуватиме штраф до 51 тис. грн. і позбавлення права керувати транспортними засобами.

Однак депутати, зрозуміли, що усі органи, які повинні будуть здійснювати кримінальне розслідування відповідного правопорушення, суди, які повинні будуть розглядати такі справи ще не готові до нововведення. Не підготовлена також і нормативна база, яка повинна була б детально регулювати усі процедури, пов’язані з притягнення до відповідної відповідальності.

Відповідно народні обранці проголосували за відтермінування впровадження кримінальної відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або за відмову пройти огляд на стан такого сп’яніння у встановленому порядку до 01 липня 2020 року.

Тобто, ще, як мінімум сім місяців, в Україні, водіїв, яких будуть обвинувачувати у керування у стані сп’яніння або у відмові пройти огляд на стан сп’яніння у встановленому порядку, будуть намагатися притягнути до відповідальності та накласти саме адміністративне стягнення.

Згідно ст. 130 КУпАП за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння, або за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння передбачена відповідальність у виді позбавлення водійських прав на рік разом зі штрафом в розмірі 10 200 грн.

Якщо правопорушення буде скоєно повторно, водійських прав позбавлять на два роки і штраф складе 20 400 грн.

За третє правопорушення водія позбавляють права керувати транспортними засобами на 10 років і штраф становить 40 800 грн.

Раніше АвтоЮрист розповідав, що професія водія не є підставою щоб не застосувати до порушника санкцію у виді позбавлення водійських прав.

Виїзд адвоката на місце ДТП
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК України)
Повернення водійських прав (ст. 130 КУпАП)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце події, ✔ підготовка документів, заяв, скарг, клопотань в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скарга ✔ захист у кримінальному провадженні, ✔ захист у справі про адміністративне правопорушення, ✔ слідчі дії (огляд місця ДТП, допит, обшук, затримання, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про позбавлення водійських прав, ✔ оскарження штрафів за порушення ПДР, ✔ спори із страховими компаніями, ✔ справи про стягнення шкоди, отриманої в ДТП та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14 (після 20.00 до 9.00 та у вихідні – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47, 095 120-42-32

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: https://Facebook.com/AutoYrist, https://Instagram.com/AutoYrist, канал https://YouTube.com/BogdanGlyadyk, а також на наш Telegram-канал – https://t.me/AutoYrist