АвтоЮрист про відповідальність за невикористання дитячих автокрісел

1
Лис
2019

Правила дорожнього руху забороняють перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, — у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу.

Однак, незважаючи на наявність правил, конкретної відповідальності за їх порушення передбачено не було.

Народні депутати прийняли закон, який вводить адміністративну відповідальність за порушення правил перевезення дітей, яку нестиме водій транспортного засобу. Якщо порушення буде вчинено вперше, передбачений штраф у розмірі 510 грн. При повторності – штраф 850 грн.

Разом з цим, водію потрібно усвідомлювати, у випадку, якщо патрульний поліцейський виявить порушення правил перевезення дітей, подальше перевезення без усунення таких порушень буде неможливим.

Прийняття цього закону більшість сприйняла як обов’язок перевезення дітей у спеціальних дитячих кріслах.

На нашу думку, питання з використанням саме дитячих автокрісел не є однозначним.

Депутати проголосували закон, яким вводиться відповідальність за порушення саме ПРАВИЛ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ДІТЕЙ (не плутати з використанням дитячих автокрісел).

В ПДР формально до крісла має відношення лише пп. Б п. 21.11 Правил дорожнього руху, згідно якого забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, — у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу.

Разом з цим, законодавство не дає жодного визначення поняття “спеціальні засоби, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки”. Така прогалина не дозволяє притягати водія до відповідальності за перевезення дітей у не дитячому кріслі. Фактично, основна вимога щоб дитина була пристебнута паском безпеки… і це при умові, якщо конструкція транспортного засобу передбачає наявність таких ременів безпеки.

Раніше АвтоЮрист розповідав чи можна притягати водія до відповідальності, якщо він визнає вину у вчиненому.

Виїзд адвоката на місце ДТП
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК України)
Адмін. справи ДТП (ст. 124 КУпАП)

Юридична консультація адвоката по ДТП, виїзд адвоката на місце ДТП, підготовка документів в поліцію, в суд, апеляційна скарга, захист у кримінальному провадженні, участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), справи про позбавлення водійських прав та ін.

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: https://Facebook.com/AutoYrist, https://Instagram.com/AutoYrist і канал https://YouTube.com/BogdanGlyadyk