Чи можна притягати водія до відповідальності, якщо він визнає вину у вчиненому

20
Жов
2019

Патрульний поліцейський виніс постанову в справі про адміністративне правопорушення, якою визнав водія винним у вчиненні правопорушення та притягнув його до адміністративної відповідальності згідно ч. 1 ст. 122 КУпАП.

Не погоджуючись із таким рішенням поліцейського, водій оскаржив постанову. Суд першої інстанції став на сторону водія і його позов задовольнив.

Однак іншої думки був суд апеляційної інстанції, який відмови у задоволенні позовних вимог. Аргументом було те, що водій визнав свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення.

Крапку у цій справі поставив Верховний Суд, який після вивчення позицій сторін, обставин даної конкретної справи прийшов до висновку про необхідність скасування рішення суду апеляційної інстанції і, як наслідок, скасування постанови поліцейського про накладення штрафу.

Зокрема, колегія судді зазначає, що сам факт визнання особою вини у порушенні ПДР не може бути достатнім доказом правомірності рішення суб’єкта владних повноважень і не звільняє останнього від доведення його правомірності. У своїй постанові Суд зазначив, що з’ясування обставин, за яких вчинено адміністративне правопорушення, яке позивачу поставлено за провину, буде неповним і поверховим, якщо не дослідити його в усіх тих аспектах, про які зазначено вище.

Верховним Судом було констатовано, що суд апеляційної інстанції, при винесенні свого рішення залишив поза увагою доводи позивача про те, що зупинка була вимушеною і зумовлена технічною несправністю автомобіля (що підтвердили троє свідків, показання яких врахував суд першої інстанції і мотивів, через які їх відхилено, апеляційний суд не зазначив); не з’ясовано яку саме заборону (зупинки/стоянки) і який саме дорожній знак (з додатку 4 до ПДР, на який покликається відповідач) порушив/не виконав позивач, відтак який конкретно пункт ПДР порушено.

Раніше АвтоЮрист розповідав про штраф за ненадання поліцейському полісу автострахування.

Виїзд адвоката на місце ДТП
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК України)
Адміністративні справи ДТП (ст. 124 КУпАП)

Юридична консультація адвоката по ДТП, виїзд адвоката на місце ДТП, підготовка документів в поліцію, в суд, апеляційна скарга, захист у кримінальному провадженні, участь у слідчих діях (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), справи про позбавлення водійських прав та ін.

Телефонуйте: 067 157-24-14 (після 20.00 – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: https://Facebook.com/AutoYrist, https://Instagram.com/AutoYrist і канал https://YouTube.com/BogdanGlyadyk