Як впливає щире каяття на рішення суду по справі про керування водієм ТЗ у стані сп’яніння

30
Лип
2019

Багато водіїв, яких впіймали на керуванні автомобілем у нетверезому стані або які відмовилися пройти огляд на стан сп’яніння, розраховують, що в суді визнають свою вину, щиро покаються перед суддею і це дозволить отримати не такий суровий вирок – збереже водійські права. Це підтверджує аналіз судових рішень у справах по ст. 130 КУпАП та наше власне спілкування з клієнтами.

Частково такі водії й праві. Закон визначає, що при накладенні адміністративного стягнення, суд повинен врахувати у тому числі й обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.

Серед обставин, які пом’якшують відповідальність, передбачено й щире розкаяння винного. Тобто, приймаючи рішення про те як покарати правопорушника, суддя повинен враховувати те, що водій визнає свою вину у вчиненому правопорушенні та щиро розкаюється у вчиненому. Це уже є підставою для того щоб застосувати до водія більш м’яке покарання з можливого.

Однак водії упускають важливе.

Стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених Законом. Наприклад, якщо за паркування автомобіля на місцях, призначених для паркування осіб з інвалідністю передбачений штраф в розмірі від 1020 до 1700 грн., визнання вини і каяття дає підстави накласти на порушника не максимальний штраф, а нижче максимального. Тобто, є альтернатива і посадова особа може обирати з цієї альтернативи.

Стаття 130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортним засобом у стані сп’яніння або за відмову пройти огляд на стан сп’яніння у встановленому порядку. Санкція за таке правопорушення є безальтернативною – штраф і позбавлення водійських прав (розмір штрафу і строк позбавлення водійських прав залежить від того, скільки разів водія притягали до відповідальності за таке порушення).

Так, згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП за керування автомобілем у стані сп’яніння або за відмову пройти огляд на стан сп’яніння, якщо таке порушення водій вчинив вперше, передбачена адміністративна відповідальність – штраф 10200 грн та позбавлення водійських прав на рік.

Згідно ч. 2 ст. 130 КУпАП за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або за відмову пройти огляд на стан такого сп’яніння, водію, який уже вдруге вчинив таке порушення загрожує штраф у розмірі 20,4 тис. грн. та позбавлення права керувати транспортними засобами на три роки.

Якщо водій втретє попадеться на такому порушення, його притягатимуть до відповідальності згідно ч. 3 ст. 130 КУпАП, згідно якої передбачено штраф в розмірі 40800 грн. і позбавлення водійських прав на 10 років.

Отже, як бачимо, за нетверезе водіння або за відмову пройти огляд на стан сп’яніння передбачена чітко визначена безальтернативна відповідальність. Це означає, що навіть, якщо водій визнає свою вину і розкаюється, суд не має інших варіантів як призначити чітко визначене безальтернативне покарання, у т.ч. обов’язкове позбавлення водійських прав на рік, три або десять років.

P.S. Уже з наступного року за таке правопорушення водії нестимуть кримінальну відповідальність.

Раніше АвтоЮрист розповідав про кримінальну відповідальність за ДТП для пішохода.

Виїзд адвоката на місце ДТП
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК України)
Повернення водійських прав (ст. 130 КУпАП)

Юридична консультація адвоката, ✔ виїзд адвоката на місце події, ✔ підготовка документів, заяв, скарг, клопотань в поліцію, в суд, позовна заява, апеляційна скаргазахист у кримінальному провадженні, ✔ захист у справі про адміністративне правопорушенняслідчі дії (огляд місця ДТП, допит, обшук, затримання, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про позбавлення водійських прав, ✔ оскарження штрафів за порушення ПДР, ✔ спори із страховими компаніями, ✔ справи про стягнення шкоди, отриманої в ДТП та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14 (після 20.00 до 9.00 та у вихідні – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах:
https://www.Facebook.com/AutoYrist, https://www.Instagram.com/AutoYrist, https://Twitter.com/AutoYrist та канал https://www.YouTube.com/BogdanGlyadyk