Президент скасував указ який регулював використання мигалок

20
Чер
2019

Президент Володимир Зеленський скасував Указ №567/2005 «Про заходи щодо впорядкування використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв та номерних знаків на службових транспортних засобах», а також пункт 6 статті 1 Указу Президента України від 11 квітня 2008 року № 333 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України» та пункт 6 статті 1 Указу Президента України від 16 грудня 2014 року № 934 «Про внесення змін до деяких указів Президента України».

Указ №567/2005 встановлював вичерпний перелік службових авто, на яких можна було встановлювати спецсигнали, а саме на транспортні засоби:

✔ які використовуються для пересування осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона;
✔ міліції;
✔ військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, Національної гвардії України;
✔ податкової міліції;
✔ служб безпеки дорожнього руху;
✔ Служби безпеки України;
✔ Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
✔ Державного департаменту України з питань виконання покарань;
✔ швидкої медичної допомоги;
✔ аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони;
✔ служб інкасації та перевезення цінностей Національного банку України та банків України;
✔ Управління державної охорони України за наявності спеціального дозволу, який видається Департаментом Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України.

Що ж, тепер можна буде встановити спеціальні світлові та звукові сигнали на будь який автомобіль?

Окрім зазначеного Указу, існує ще й прийнята Кабінетом Міністрів України від 22 березня 2017 року №176 «Питання використання спеціальних звукових та світлових сигнальних пристроїв на транспортних засобах». Однак станом на сьогодні ця Постанова є не діючою. А все тому, що в її другому пункті зазначено, що ця постанова набирає чинності одночасно з втратою чинності Указом Президента України від 30 березня 2005 р. № 567.

Отже тепер питання використання спеціальних світлових та звукових пристроїв буде регулюватися саме постановою Кабміну.

Нагадаємо, що згідно ст. 122-5 КУпАП, порушення вимог законодавства щодо встановлення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв тягне за собою накладення штрафу в розмірі 8500 грн. з конфіскацією спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

Раніше АвтоЮрист розповідав, які 10 причин для зупинки транспортного засобу.

Оскарження штрафів ПДР
Повернення водійських прав
Кримінальні справи ДТП (ст. 286 КК України)

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ підготовка документів, заяв, скарг, клопотань в поліцію, в суд, позовна заява ✔ захист у кримінальному провадженні, ✔ слідчі дії (огляд місця ДТП, допит, обшук, затримання, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про позбавлення водійських прав, ✔ оскарження штрафів за порушення ПДР, ✔ спори із страховими компаніями, ✔ справи про стягнення шкоди, отриманої в ДТП та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14 (після 20.00 до 9.00 та у вихідні – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах:
https://www.Facebook.com/AutoYrist, https://www.Instagram.com/AutoYrist, https://www.Twitter.com/AutoYrist та канал https://www.YouTube.com/BogdanGlyadyk