Поліція складає протокол, суд – скасовує

13
Чер
2019

Патрульна поліція столиці відзвітувала, що за перші п’ять місяців цього року, силами їх співробітників було складено 5034 матеріалів про притягнення водіїв, які керували транспортними засобами з ознаками сп’яніння до адміністративної відповідальності.

Як повідомляють у ПП, найчастіше поліцейські виявляють таких водіїв з п’ятниці на суботу в період доби з 23 до 2 год.

Разом з цим, варто зазначити, що велика частина складених протоколів про адміністративне правопорушення по ст. 130 КУпАП в судах “розвалюється”.

Притягнення водія до адміністративної відповідальності за керування в нетверезому стані або за відмову пройти огляд на стан сп’яніння у встановленому порядку передбачає чітку процедуру. Закон чітко передбачає, що наслідком проведення огляду з порушенням такого порядку є визнання такого огляду не дійсним.

Саме порушення (не дотримання) чітко встановленого порядку для проведення огляду водіїв на стан сп’яніння, стає підставою закриття справ про адміністративні правопорушення у зв’язку із відсутністю в діях водія складу правопорушення.

Ще однією причиною не притягнення водіїв до відповідальності є закінчення строків притягнення до адміністративної відповідальності. Законом встановлено, що за керування в нетверезому стані або за відмову пройти огляд на стан сп’яніння, водія можуть притягнути до адміністративної відповідальності не пізніше як протягом 3 місяців з дня складання адмінпротоколу.

Якщо суд не встигає прийняти остаточне рішення по такій справі протягом цих трьох місяців, така справа закривається і водія звільняють від будь якої відповідальності.

Разом з цим, зазвичай суд в таких випадках визнає водія винним практично “автоматично”, не здійснюючи розгляду справи. Коли справу закривають і водій знає, що йому не доведеться понести жодного покарання, він безумовно залишається задоволений. І не так вже й важливо, що його все ж визнано винним.

Однак визнання водія винним (навіть, якщо його звільнили від відповідальності), може мати наслідки у майбутньому, якщо водій ще раз попадеться на вчиненні зазначеного правопорушення.

Так, згідно ст. 130 КУпАП, за керування транспортним засобом у стані будь якого сп’яніння або за відмову пройти огляд на стан сп’яніння у встановленому порядку передбачена адміністративна відповідальність у виді штрафу в розмірі 10200 грн і позбавлення водійських прав на рік.

Якщо водій повторно, протягом року, здійснить таке ж правопорушення, до нього буде застосовано покарання у виді штрафу в розмірі 20400 грн., а позбавлення водійських прав буде уже на 3 роки.

Третє і наступні такі правопорушення протягом року будуть загрожувати водію штрафом в розмірі 40,8 тис. грн. та позбавленням права керувати транспортними засобами на 10 років.

Так от, визнання водія винним, при закритті справи у зв’язку із закінченням строків притягнення до відповідальності, буде впливати на кваліфікацію при повторності такого правопорушення.

Тобто, якщо водія перший раз звільнили від відповідальності, але визнали винним, то при вчиненні ним наступного такого правопорушення, це вважатиметься уже повторним правопорушенням і кваліфікуватиметься за частиною 2 або 3 ст. 130 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Раніше АвтоЮрист розповідав про огляд водія на стан сп’яніння у встановленому порядку.

Виїзд адвоката на місце ДТП
Повернення водійських прав
Кримінальні справи ДТП

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ підготовка документів, заяв, скарг, клопотань в поліцію, в суд, ✔ захист у кримінальному провадженні, ✔ слідчі дії (огляд місця ДТП, допит, обшук, затримання, обрання запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про позбавлення водійських прав, ✔ оскарження штрафів за порушення ПДР, ✔ спори із страховими компаніями, ✔ справи про стягнення шкоди, отриманої в ДТП та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14 (після 20.00 до 9.00 та у вихідні – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах:
https://www.Facebook.com/AutoYrist, https://www.Instagram.com/AutoYrist, https://www.Twitter.com/AutoYrist та канал https://www.YouTube.com/BogdanGlyadyk