Звільняти від кримінальної відповідальності водіїв пропонують у Верховній Раді

18
Кві
2019

В Раді зареєстрували законопроект, який передбачає можливість звільнення водіїв від кримінальної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху, навіть, якщо в результаті цього загинуло декілька людей.

Статтю 286 КК України пропонується доповнити четвертою частиною і передбачити, що водії, які порушили ПДР через порушення ПДР іншими учасниками дорожнього руху, або якщо таке порушення відбулося через незадовільний стан доріг, незалежно від тяжкості наслідків повинні звільнятися від кримінальної відповідальності.

У пояснювальній записці до законопроекту, автор зазначає, що у законодавстві не враховується той факт, що особа може порушити правила дорожнього руху вимушено, через створення аварійної ситуації іншими учасниками дорожнього руху, або ж внаслідок неналежного експлуатаційного утримання автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів.

Згідно ч. 1 ст. 286 КК України, за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспортних засобів, якщо це призвело до нанесення потерпілому травм середньої тяжкості передбачена кримінальна відповідальність у виді обмеження волі до трьох років.

Згідно ч. 2 ст. 286 КК України, якщо в результаті порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспортних засобів потерпілим буде завдано тяжких травм або потерпілий загине, винному загрожує кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі строком від 3 до 8 років, а також додаткове покарання у виді позбавлення права керувати транспортними засобами.

Згідно ч. 3 ст. 286 КК України, якщо в результаті порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспортних засобів загине декілька осіб, винному загрожуватиме кримінальне покарання у виді позбавлення волі від 5 до 10 років, а також позбавлення водійських прав на три роки.

Раніше АвтоЮрист розповідав про звільнення від кримінальної відповідальності при ДТП.

Виїзд на місце ДТП
Кримінальна справа по ДТП
Адміністративні справи ДТП

Юридична консультація адвоката по ДТП, ✔ виїзд адвоката на місце ДТП, ✔ підготовка документів, заяв, скарг, клопотань в поліцію, в суд, ✔ захист у кримінальному провадженні, ✔ слідчі дії (огляд місця ДТП, допит, обшук, обрання міри запобіжного заходу, слідчий експеримент, експертиза по ДТП тощо), ✔ справи про позбавлення водійських прав, ✔ оскарження штрафів за порушення ПДР, ✔ спори із страховими компаніями, ✔ справи про стягнення шкоди, отриманої в ДТП та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14 (після 20.00 до 9.00 та у вихідні – Viber, WhatsApp, Telegram), 093 602-83-47

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах:
www.Facebook.com/AutoYrist, www.Instagram.com/AutoYrist, www.Twitter.com/AutoYrist та канал www.YouTube.com/BogdanGlyadyk