Керування транспортним засобом у стані сп’яніння – кримінальне правопорушення

5
Гру
2018

Довго обговорювали, приймали рішення і от наприкінці листопада народні обранці, не надто афішуючи, прийняли рішення скасувати адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами у стані сп’яніння або за відмову пройти огляд на встановлення стану алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

Верховна Рада прийняла закон, яким встановила кримінальну відповідальність за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, а також за відмову від проходження у встановленому порядку огляду на стан сп’яніння. Законом зокрема змінюються розміри штрафів та строки позбавлення права керувати транспортними засобами.

Згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП, сьогодні за керування автомобілем у стані будь якого сп’яніння або за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння у встановленому порядку передбачена відповідальність у виді штрафу в розмірі 10200 грн та позбавлення водійських прав на рік.

За новим законом, згідно частини першої статті 286-1 Кримінального кодексу за такі діяння буде передбачено кримінальну відповідальність у виді позбавлення права керувати транспортними засобами до 3 років, а також штраф, в розмірі від 17 тис. грн. до 34 тис. грн.

За повторність такого правопорушення, сьогодні передбачена адміністративна відповідальність: 1) у виді штрафу в розмірі 20400 грн з позбавленням водійських прав на три роки – якщо правопорушення вчинено вдруге; 2) у виді штрафу в розмірі 40800 грн. з позбавленням права керувати на 10 років – якщо водія упіймають більше двох разів.

Згідно ж норм Кримінального кодексу, при повторності, порушник сплачуватиме штраф до 51 тис. грн. з позбавленням прав до 3 років.

Головним питанням залишається, який буде встановлено порядок проходження огляду водіїв на стан сп’яніння. Попри те, що законодавець скасував адміністративну відповідальність нетверезих водіїв за керування автомобілем згідно Кодексу про адміністративні правопорушення, однак норму цього кодексу, яка встановлює порядок відсторонення нетверезих водіїв від керування авто, а також порядок проведення огляду на стан сп’яніння, залишили в силі і без змін.

Отже, щодо порядку проведення огляду можна очікувати зміни. Однак, окрім порядку проведення самого огляду, уже точно зрозуміло, що зміниться порядок притягнення до кримінальної відповідальності за відповідне кримінальне правопорушення. І саме механізм притягнення до кримінальної відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, а також за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння змінюється, в порівнянні з притягненням за таке правопорушення до адміністративної відповідальності.

Сам механізм притягнення до кримінальної відповідальності я детально розгляну уже наступного тижня. А зараз уже потрібно розуміти, що поліцейські і так приділяють особливу увагу нетверезим водіям, а після криміналізації такого правопорушення, варто очікувати ще більш прискіпливої уваги. Тому рекомендую знати, яка відповідальність передбачена та які механізми захисту своїх прав.

#адвокатГлядик

Раніше АвтоЮрист розповідав про кримінальну відповідальність за ДТП.

Виїзд на місце ДТП
Кримінальні справи по ДТП
Повернення водійських прав

Юридична консультація адвоката, виїзд адвоката на місце ДТП, підготовка документів в поліцію, в суд, захист у кримінальному провадженні, участь у слідчих діях, справи про позбавлення водійських прав, стягнення матеріальної і моральної шкоди, завданої при ДТП, страхові спори та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14 (після 20.00 – WhatsApp, Telegram)

Слідкуйте за нашими публікаціями, підписуйтеся на нас у соціальних мережах: Facebook.com/AutoYrist, Instagram.com/AutoYrist та канал YouTube.com/BogdanGlyadyk

Адвокат по кримінальних справахhliadyk.com

Адвокат Богдан Глядик: Конституція України гарантує кожному право на правовий захист. Моє завдання надавати правову допомогу якісно і кваліфіковано.