Кримінальна відповідальність за ДТП з потерпілими посилюється

7
Вер
2018

Строк позбавлення волі за ДТП, в якій хтось загинув або потерпілий отримав тяжкі травми пропонують посилити. Відповідний законопроект зареєстрував у Верховній Раді народний депутат Борислав Береза.

Народний депутат пропонує внести зміни у ст. 286 Кримінального кодексу України в частині відповідальності.

Так, у ч. 2 ст. 286 КК України пропонується за ДТП в яких потерпілий отримав тяжкі травми або загинув збільшити мінімальний строк позбавлення волі з трьох років до п’яти. У випадку прийняття відповідних змін, винному загрожуватиме позбавлення волі строком від п’яти до восьми років (сьогодні від 2 до 8).

У ч. 3 ст. 286 КК України збільшується мінімальне покарання за ДТП, в якій загинуло двоє і більше людей. Якщо сьогодні мінімальний строк позбавлення волі за такий злочин – 5 років, то після внесення змін буде 8 років. Максимальне покарання за таку ДТП – 10 років позбавлення волі.

Варто зазначити, що ця законодавча ініціатива повністю перекликається із раніше озвученою ініціативою генерального прокурора. Нагадаємо, що Юрій Луценко пропонує унеможливити «умовний» строк позбавлення волі для винних водіїв.

Кримінальний кодекс України дає можливість уникнути реального відбування покарання злочинцем. Так, ст. 75 КК передбачає звільнення від відбування покарання з випробуванням, якщо призначений судом строк позбавлення волі не більше п’яти років.

Так, як стверджує адвокат по ДТП Богдан Глядик, в Україні, в багатьох випадках, при кваліфікованій роботі адвоката, можна обвинуваченого або зовсім виправдати, або отримати «умовний» строк покарання.

Звільнення від відбування покарання з випробуванням не передбачає необхідності відбування покарання в місцях позбавлення волі. Разом з цим, на засудженого покладається ряд обов’язків. Якщо ж особа продовжує вчиняти правопорушення, таку особу направляють для відбування призначеного покарання у тюрму.

При призначенні покарання із випробуванням, суд може накласти додаткове покарання, яким згідно ст. 286 КК (ДТП з потерпілими) є позбавлення права керувати транспортними засобами до трьох років.

Як уже вище зазначено, випробування може бути застосоване, якщо призначений судом строк позбавлення волі не більше 5 років. Якщо запропоновані Березою зміни у Кримінальний кодекс будуть підтримані депутатами, то при ДТП, в якому потерпілий отримає тяжкі травми, мінімальний строк позбавлення волі становитиме 5 років.

Однак, Кримінальний кодекс дозволяє суду призначити основне покарання, нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті кримінального закону. Це, у свою чергу, дозволяє застосовувати випробування (умовний строк позбавлення волі) навіть до засуджених за тяжкі злочини, відповідальність за які більше 5 років позбавлення волі.

Раніше АвтоЮрист розповідав про звільнення від кримінальної відповідальності при ДТП.

Виїзд адвоката на ДТП
Кримінальні справи по ДТП
Адвокат по ДТП (ст. 124 КУпАП)

Юридична консультація адвоката, виїзд адвоката на місце ДТП, підготовка документів в поліцію, в суд, захист у кримінальному провадженні, участь у слідчих діях, справи про позбавлення водійських прав, стягнення матеріальної і моральної шкоди, завданої при ДТП, страхові спори та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47