Суд захистив майнові інтереси водія, винного в ДТП

30
Сер
2018

Верховний Суд остаточно вирішив хто повинен відшкодовувати завдану в ДТП шкоду: водій, винний в ДТП чи страхова компанія. В Суді згадали про мету обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та змінили судову практику.

За останні три роки Верховний Суд (попередній) неодноразово приймав рішення, якими дозволяв стягувати завдану в ДТП шкоду безпосередньо з водіїв-винуватців у ДТП, в обхід страхових компаній, в яких ці водії страхували свою цивільно-правову відповідальність.

Адвокат по ДТП Богдан Глядик неодноразово звертав увагу на помилковість таких позицій суду, оскільки вони грубо суперечили основній меті обов’язкового страхування відповідальності.

Так, згідно статті 3 Закону про обов’язкове страхування цивільно-відповідальності автовласників (ОСЦПВ) таке страхування здійснюється з метою забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров’ю та/або майну потерпілих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та захисту майнових інтересів страхувальників.

Тобто, крім відшкодування завданої в ДТП шкоди, такий вид страхування повинен ще й захистити майнові інтереси автовласників.

Фактично, за попередніми рішеннями Верховного Суду, незважаючи на те, що автовласник виконав свій обов’язок і застрахував свою відповідальність (безумовно сплативши за це певну грошову суму), у випадку ДТП, в якій такого водія буде визнано винним, з нього можна було стягувати завдану ним шкоду, обходячи страхову компанію.

Судді Великої Палати Верховного Суду відновили справедливість.

Зокрема Суд зазначив, що згідно законодавства, у разі настання страхового випадку страховик у межах страхових сум, зазначених у страховому полісі, відшкодовує у встановленому порядку оцінену шкоду, завдану внаслідок ДТП майну третьої особи.

Судді Верховного Суду прийшли до висновку, що покладання обов’язку з відшкодування шкоди у межах страхового відшкодування на страхувальника, який уклав відповідний договір страхування і сплачує страхові платежі, суперечить меті інституту страхування цивільно-правової відповідальності.

Фактично Суд підтвердив, що відшкодовувати завдану в ДТП шкоду, в межах страхової суми повинна страхова компанія, в якій винний в ДТП водій застрахував свою відповідальність.

Раніше АвтоЮрист розповідав чи житиме ОСЦПВ.

Виїзд на місце ДТП
Кримінальні справи по ДТП
Адвокат по ДТП (ст. 124 КУпАП)

Юридична консультація адвоката, виїзд адвоката на місце ДТП, підготовка документів в поліцію, в суд, захист у кримінальному провадженні, участь у слідчих діях, справи про позбавлення водійських прав, стягнення матеріальної і моральної шкоди, завданої при ДТП, страхові спори та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47