Водію Hammer обрали запобіжний захід

26
Лип
2018

Шевченківський районний суд розглянув клопотання прокуратури щодо обрання запобіжного заходу Кирилу Островському, водію Hammer, який ввечері 24 липня збив десятирічну дівчинку, яка згодом померла. Сторона обвинувачення наполягала на обранні найжорсткішого заходу – тримання під вартою без можливості внести заставу. Захист підозрюваного проти такого запобіжного заходу заперечував. Адвокати Островського просили застосувати до свого клієнта більш м’який захід: домашній арешт або ж надати можливість внесення застави.

Розглянувши надані матеріали, суд прийшов до висновку щодо задоволення клопотання прокуратури та арештував Кирила Островського на 60 днів.

Як повідомляється, 24 липня ввечері, у Києві на бул. Лесі Українки транспортний засіб Hammer H2 на пішохідному переході збив десятирічну дівчинку, яка загинула. За повідомленням очевидців, водій намагався покинути місце ДТП. Після зіткнення водій зняв зі свого автомобіля номерні знаки. Через декілька метрів від місця події, за допомогою інших водіїв-свідків автопригоди та поліцейських автомобіль вдалося зупинити.

На місці пригоди водій пройшов тест на стан сп’яніння, який показав негативний результат.

В судовому засіданні підозрюваний стверджував, посилаючись на наявні відеозаписи, що він не намагався зникнути з місця ДТП і після зіткнення намагався надати допомогу постраждалим, викликав швидку медичну допомогу.

Килил Островський на місці ДТП був затриманий в порядку ст. 208 КПК України. 25 липня йому було оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України. Пізніше йому було оголошено підозру ще й у вчиненні злочину, передбаченому ч. 1 ст. 135 КК України.

Згідно ч. 2 ст. 286 КК України порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Згідно ч. 1 ст. 135 КК України завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження через малолітство, старість, хворобу або внаслідок іншого безпорадного стану, якщо той, хто залишив без допомоги сам поставив потерпілого в небезпечний для життя стан передбачає кримінальну відповідальність у виді обмеження волі на строк до двох років або позбавлення волі на той самий строк.

Варто зазначити, що можна поставити під сумнів доцільність обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 135 КК, оскільки, як повідомляється, дівчинка, що загинула перебувала з матір’ю, а отже не була залишена без допомоги. Також повідомляється, що на місці події була присутня особа, яка сказала, що є лікарем і заборонила будь кому чіпати дівчинку до приїду медиків. Крім цього, як стверджує підозрюваний, посилаючись на наявні відеозаписи, він з місця ДТП не зникав та надавав допомогу потерпілій.

Можна припустити, що підозра за ч. 1 ст. 135 КК була оголошена лише зі стратегічних питань, оскільки могла повпливати на обрання міри запобіжного заходу підозрюваному.

В межах розслідування ДТП слідчі повинні буду провести ряд експертиз, зокрема щодо технічного стану транспортного засобу. Крім цього, покази свідків та самого Островського матимуть важливе значення для проведення автотехнічної експертизи, яка зокрема повинна дати відповідь на питання чи міг водій уникнути наїзду на потерпілу. Від відповіді на це питання залежатиме результат усієї справи.

Варто також відзначити, що підозрюваний визнає свою вину у вчиненому, а також відшкодовує шкоду матері загиблої дівчинки, допомагає матеріально. Ці обставини є пом’якшуючими при встановленні міри покарання вироком суду.

Раніше АвтоЮрист розповідав про кримінальну відповідальність за залишення місця ДТП.

Виїзд адвоката на місце ДТП
Кримінальні справи по ДТП
Адвокат по ДТП (ст. 124 КУпАП)

Юридична консультація адвоката, виїзд адвоката на місце ДТП, підготовка документів в поліцію, в суд, захист у кримінальному провадженні, участь у слідчих діях, справи про позбавлення водійських прав, страхові спори, стягнення шкоди, завданої при ДТП та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47