За нетверезе водіння – кримінальна відповідальність. Депутати віддали 240 голосів

4
Лип
2018

У Верховній Раді підтримали ініціативу щодо посилення відповідальності за нетверезі дорожньо-транспортні пригоди. За відповідний законопроект у першому читанні проголосувало 240 народних обранців.

Пропонується доповнити Кримінальний кодекс нормою, яка передбачає за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів.

Зокрема передбачається, що у випадку якщо ДТП, в якому постраждалі отримали тяжкі травми або загинули, спричинена з вини водія, який перебував у стані сп’яніння, такому водію загрожуватиме кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі строком від 8 до 10 років, а також до такого водія буде застосоване додаткове покарання – позбавлення права керувати транспортними засобами на десять років.

Також кримінальна відповідальність загрожуватиме водіям, які позбавлені права керувати транспортними засобами за діяння, зазначені вище, однак здійснювали керування автомобілем. В такому разі такому водію загрожуватиме кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк до 5 років, а позбавлення водійських прав буде пожиттєвим.

Сьогодні, згідно ст. 286 КК, кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі до 10 років загрожує водіям, які будуть визнані винними в ДТП, в яких постраждалі отримають тяжкі або середньої тяжкості травми, або якщо в дорожній аварії хтось загине.

Раніше АвтоЮрист повідомляв чи повідомлятимуть водіїв про притягнення їх до відповідальності.

Виїзд адвоката на ДТП
Повернення водійських прав
Кримінальні справи по ДТП

Юридична консультація адвоката, виїзд адвоката на місце ДТП, підготовка документів в поліцію, в суд, захист у кримінальному провадженні, участь у слідчих діях, справи про позбавлення водійських прав, стягнення матеріальної і моральної шкоди, завданої при ДТП, страхові спори та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47