Чи анулюють реєстрацію автомобілів VW в Україні

7
Чер
2018

У Головному сервісному центрі МВС України натякнули власникам 2800 автомобілів Volkswagen Golf Sportwagen про те, що реєстрацію цих транспортних засобів скасують.

АвтоЮрист раніше повідомляв, що в МВС виявили порушення процедури сертифікації 2800 автомобілів VW, привезених в Україну з Мексики.

Ми вирішили спочатку розібратися чи дійсно власників цих автомобілів може чекати сюрприз.

Згідно Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, який затверджений Постановою Кабміну №1388 від 07 вересня 1998 року, державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб – нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.

Також зазначений Порядок передбачає, що у разі встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин транспортних засобів, виявлення транспортних засобів, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в уповноважених органах МВС, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами або таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв’язку з незаконним заволодінням, уповноважені особи сервісних центрів МВС оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку транспортних засобів і передають усі відповідні документи та за наявності транспортні засоби до відповідного органу досудового розслідування.

Отже, якщо інформація про порушення процедури сертифікації транспортних засобів підтвердиться остаточно (на сьогодні про це заявили в МВС, не заперечує інформацію й імпортер цих автомобілів), власників цих транспортних засобів дійсно очікує скасування реєстрації добросовісно придбаних ними автомобілів.

Варто зазначити, що ситуація з цими 2800 VW є беспрецедентною в Україні. Ми слідкуватимемо за розвитком подій. В наступних замітках ми розберемо, що це за така сертифікація та хто повинен її проводити, а також розглянемо питання відшкодування моральної та матеріальної шкоди, яку можуть отримати власники цих автомобілів.

Стягнення шкоди
Адвокат по ДТП
Повернення водійських прав

Юридична консультація адвоката, стягнення завданої матеріальної та моральної шкоди, страхові спори, підготовка документів (заяв, скарг, претензій), представництво в судах, справи про позбавлення водійських прав, захист у кримінальних провадженнях та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47