Верховний Суд вказав з кого стягувати шкоду, завдану при ДТП

7
Тра
2018

Касаційний господарський суд наприкінці квітня прийняв рішення по справі щодо відшкодування матеріальних збитків, завданих при ДТП. В суді вирішувалося питання можливості стягнення завданої в ДТП шкоди безпосередньо з винуватця ДТП, оминаючи страхову компанію.

У своїй постанові КГС зазначив, що за загальним правилом відповідальність за шкоду несе боржник – особа, яка завдала шкоду. Якщо шкода завдана джерелом підвищеної небезпеки (зокрема, діяльністю щодо використання, зберігання та утримання транспортного засобу), така шкода відшкодовується володільцем джерела підвищеної небезпеки – особою, яка на відповідній правовій підставі користувалася цим майном .

Крім цього суд зазначив, що потерпілий має право відмовитись від свого права вимоги до страховика та одержати повне відшкодування шкоди від особи, яка її завдала.

Разом з цим, на думку відповідної колегії Верховного Суду, особа, яка завдала шкоди і цивільно-правова відповідальність якої застрахована, після задоволення вимоги потерпілого не позбавлена права захистити свій майновий інтерес за договором страхування та звернутися до свого страховика за договором з відповідною вимогою про відшкодування коштів, виплачених потерпілому, в розмірах та обсязі згідно з обов’язками страховика як сторони договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Таким чином Касаційний господарський суд Верховного Суду дозволив стягувати шкоду, завдану в ДТП безпосередньо з особи, яка цю шкоду завдала, незважаючи на те, що ця особа виконала свій обов’язок та застрахувала свою відповідальність згідно договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Раніше АвтоЮрист розповідав, яка адміністративна відповідальність за відсутність страхового полісу.

Адвокат по ДТП
Повернення водійських прав
Стягнення шкоди

Юридична консультація адвоката, стягнення завданої матеріальної та моральної шкоди, страхові спори, підготовка документів (заяв, скарг, претензій), представництво в судах, справи про позбавлення водійських прав, захист у кримінальних провадженнях та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47