Постанова поліцейського за порушення ПДР НЕ є доказом вчинення правопорушення

5
Тра
2018

Касаційний адміністративний суд Верховного суду висловився щодо доказів у справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху.

Як встановлено у відповідній постанові Суду, поліцейський притягнув водія до адміністративної відповідальності за зупинку транспортного засобу ближче як за 10 м. від виїзду з прилеглої території, що заборонено згідно вимог ПДР.

Водій звернувся до суду із скаргою, в якій просив скасувати Постанову, якою на нього накладено адміністративний штраф. Зокрема водій аргументував свою позицію тим, що поліцейський не надав жодного доказу вчинення водієм правопорушення.

Суд першої інстанції скаргу задовольнив та скасував постанову в справі про адміністративне правопорушення. Однак апеляційний суд відмінив рішення районного суду, зазначивши, що «обставини вчинення правопорушення стверджуються складеною постановою у справі про адміністративне правопорушення, із змісту якої чітко убачаються час та місце вчинення правопорушення, а також особа, яку притягнуто до відповідальності».

З таким висновком суду апеляційної інстанції НЕ погодився Верховний Суд.

У Постанові від 26 квітня 2018 року (справа №338/1/17) зазначено, що «Колегія суддів вважає помилковими посилання суду апеляційної інстанції на оскаржувану постанову про притягнення позивача до адміністративної відповідальності як на беззаперечний доказ вчинення ним правопорушення, оскільки саме по собі описання адміністративного правопорушення не може бути належним доказом вчинення особою такого порушення. Така постанова по своїй правовій природі є рішенням суб’єкта владних повноважень щодо наслідків розгляду зафіксованого правопорушення, якому передує фіксування цього правопорушення».

Також Верховний Суд ще раз звернув увагу, що згідно статті 77 КАС України у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що суд стягнув кошти за автомобіль, проданий по довіреності.

Адвокат по ДТП
Повернення водійських прав
Стягнення шкоди

Юридична консультація адвоката, стягнення завданої матеріальної та моральної шкоди, страхові спори, підготовка документів (заяв, скарг, претензій), представництво в судах, справи про позбавлення водійських прав, захист у кримінальних провадженнях та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47