Суд стягнув кошти за автомобіль, проданий по довіреності

26
Бер
2018

Верховний Суд задовольнив позовні вимоги щодо стягнення суми, за яку повірений продав автомобіль та відмовився передати довірителю.

Як зазначено у постанові Верховного Суду, у 2013 році власник транспортного засобу видав довіреність, згідно якої він уповноважив іншу особу розпоряджатися, належним йому транспортним засобом від його імені та в його інтересах. Пізніше ця особа продала транспортний засіб, зняла його з реєстрації в органах МВС та автомобіль був зареєстрований на іншу особу.

Оскільки повірений, згідно довіреності мав право розпоряджатися транспортним засобом від імені і в інтересах власника автомобіля, власник, після продажу авто звернувся до повіреного з вимогою повернути отримані при відчуженні авто кошти.

Верховний Суд позовні вимоги задовольнив та постановив стягнути з відповідача відповідну суму.

Суд звернув увагу, що довіреність не є договором купівлі-продажу транспортного засобу. Продаж автомобіля передбачає укладання договору купівлі-продажу ТЗ, зняття його з обліку із попереднього власника та відповідну постановку авто на облік уже на нового власника, з отриманням свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Суд також зазначив, що довіреність є документом, який надає право здійснювати певні дії від імені та в інтересах довірителя, але не передбачає перехід права власності на транспортний засіб. Згідно діючого законодавства після виконання доручення, повірений повинен негайно передати довірителеві все одержане у зв’язку з виконанням доручення.

Верховний Суд уже висловлював позицію щодо «продажу авто по довіреності». Тоді Суд також зазначив, що довіреність не є договором купівлі-продажу транспортного засобу і при її оформленні власника автомобіля не змінюється.

Раніше АвтоЮрист розповідав про страхове відшкодування при ДТП та що робити потерпілому.

Стягнення шкоди при ДТП
Повернення водійських прав
Адвокат по ДТП

Консультація адвоката, стягнення завданої матеріальної та моральної шкоди, страхові спори, підготовка документів (заяв, скарг, претензій), представництво в судах, справи про позбавлення водійських прав, захист у кримінальних провадженнях та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47