Звільнення від кримінальної відповідальності при ДТП

13
Бер
2018

Кримінальний процесуальний кодекс передбачає таке поняття як угоди у кримінальному провадженні. Підозрюваний, обвинувачений може укласти угоду про примирення із потерпілим або про визнання вини зі стороною обвинувачення.

Особливістю цих угод є те, що підозрюваний, обвинувачений визнає свою вину і погоджує з іншою стороною покарання, яке буде до нього застосовано.

Однак Кримінальний закон передбачає й можливість звільнення від кримінальної відповідальності зовсім. І ця можливість може бути актуальною для водія, який спричинив ДТП, в якій потерпілому завдано середньої тяжкості ушкодження (кваліфікується за ч. 1 ст. 286 КК).

Однак, для того щоб скористатися цією можливістю повинно співпасти ряд вимог.

Зокрема в законі зазначено, що особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилася з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Фактично, якщо підозрюваний чи обвинувачений по ч. 1 ст. 286 Кримінального кодексу України не досягне примирення з потерпілим, звільнення від кримінальної відповідальності йому швидше за все не бачити.

Як показує наша адвокатська практика у справах по ДТП, при невеликих ДТП, якщо учасники автопригоди (водії, потерпілі) спілкуються між собою, то зазвичай, хоч і не завжди просто, існує великий шанс щоб сторони досягли примирення. І при дотриманні процедури (а це вже наше завдання: правильно оформити договір, подати документи слідчому, прокурору, в суд), водія можуть звільнити від кримінальної відповідальності.

Згідно ч. 1 ст. 286 КК порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження карається штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Варто зазначити, що звільнення від кримінальної відповідальності при примиренні із потерпілими не можливе, якщо дії водія будуть кваліфікуватися за частинами 2, 3 ст. 286 Кримінального кодексу.

Раніше адвокат по ДТП Богдан Глядик розповідав, що перший підозрюваний в ДТП з пішоходом – водій.

Нагадаємо, що відповідальність за дорожньо-транспортну пригоду може передбачати реальне позбавлення волі.

Виїзд адвоката на місце ДТП
Кримінальні справи по ДТП
Адвокат по ДТП (адмін. справи)

Консультація адвоката, виїзд адвоката на місце ДТП, підготовка документів в поліцію, в суд, захист у кримінальному провадженні, участь у слідчих діях, справи про позбавлення водійських прав, страхові спори, стягнення шкоди, завданої при ДТП, оскарження штрафів за порушення ПДР та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14 або 093 602-83-47