ДТП з маршруткою, яка перевозила дітей. Є постраждалі

2
Бер
2018

Сьогодні вранці, на Брест-Литовському шосе при в’їзді у Києві зіштовхнулися маршрутний автобус МАЗ та міжміська маршрутка Mercedes-Benz, в якій перевозили дітей. Пасажири та водій мікроавтобуса були госпіталізовані.

Як стало відомо АвтоЮристу, автобус рухався по Брест-Литовському шосе в напрямку від станції метро Житомирська до с. Стоянка. Поблизу повороту на с. Чайки, автобус почав розвертатися щоб продовжити рух в напрямку міста Київ. Однак водій МАЗа не переконався в безпечності свого маневру, не надав переваги в русі мікроавтобусу, який рухався на швидкості в сторону Києва, в результаті чого відбулося зіткнення.

Водій і два пасажири Mercedes були госпіталізовані. На місці ДТП працювала слідчо-оперативна група (СОГ), що встановлювала усі деталі автопригоди.

Після проведення судово-медичної експертизи буде прийнято рішення про внесення відомостей до ЄРДР, відкриття кримінального провадження по ДТП. Попередньо ДТП кваліфікується за ч. 1 ст. 286 Кримінального кодексу України.

Варто зазначити, що на в’їзді у Київ по Брест-Литовському шосе, біля кожного розвороту стоять яскраві дорожні знаки, які обмежують швидкість руху транспортних засобів. Враховуючи це, а також складну дорожню обстановку (важкі погодні мови), однозначно відповісти кого з водіїв притягатимуть до кримінальної відповідальності – складно. Слідство повинне буде відпрацювати вину кожного з водіїв, а тому можна розраховувати, що кожному водію буде оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 286 КК.

Під час досудового розслідування крім судово-медичної експертизи, яка встановлюватиме тяжкість отриманих постраждалими травм, обов’язково буде проведена автотехнічна експертиза, за результатами якої будуть встановлені обставини та механізм дорожньо-транспортної пригоди.

Варто зазначити, що адвокат по ДТП, який надає правову допомогу учаснику ДТП має змогу контролювати, які питання були поставлені експерту при проведенні відповідної експертизи. Крім цього, ще коли проводиться огляд місця ДТП, одразу після автопригоди, адвокат може також зібрати необхідну для захисту інформацію, докази, які пізніше можуть бути використані для успішного захисту клієнта.

Згідно ч.1 ст. 286 КК за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, передбачена кримінальна відповідальність у виді штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Адвокат по ДТП Богдан Глядик: Перший підозрюваний в ДТП з пішоходом – водій.

Раніше АвтоЮрист розповідав про огляд місця ДТП як слідчу дію при ДТП з потерпілими.

Виїзд адвоката на місце ДТП
Адвокат по ДТП (адмін. справи)
Кримінальні справи по ДТП
Кримінальний адвокат

Консультація адвоката, виїзд адвоката на місце ДТП, підготовка документів в поліцію, в суд, захист у кримінальному провадженні, участь у слідчих діях, справи про позбавлення водійських прав, стягнення шкоди, завданої при ДТП, оскарження штрафів за порушення ПДР та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47